top of page

CONTEMPORARY FOREST GARDEN 

GADS: 2020

VIETA: JŪRMALA

PLATĪBA: 2800 M2

DIZAINS: SINTIJA NAGLE, ANSIS BIRZNIEKS

Dārzs ģimenei, kam ir nozīmīgs apkārtējais skaistums un funkcionalitāte, kārtība, ieturēta krāsu palete un sezonāla mainība. Dārza dizaina ideju raksturo apzīmējums ‘Smart Combo’. Šī dārza izpratnē tas nozīmē mūsdienīgu, privātu dzīves telpu, kas apvieno klasisku, tīru formu valodu ar funkcionalitāti un mazliet pieklusinātu noskaņu. Dzīvestelpu, kas ir ērta, piemērota atpūtai lielākā un mazākā lokā, zonu garšaugu un dārzeņu audzēšanai, bērnu rotaļām, suņu ikdienai, un basketbola vai šaha spēlēm draugu kompānijā.

Dzīvestelpu, kā kopšanai būtu jāvelta pēc iespējas laika un resursu –  ieplānojot automātisku, dārzā iebūvētu laistīšanas sistēmu, zāliena pļaušanas robotu, apgaismojuma sistēmu, kā arī stādījumos izmantotojot mazprasīgus, vizuāli noturīgus augus.

Ēkas klasiskā, atjaunotā arhitektūra un tās centrālais novietojums īpašumā jau sākotnēji skaidri iezīmēja nākotnes dārza telpisko struktūru. Rezultātā dārzs izveidots 6 funkcionālās ārtelpas zonās, kas ieskauj ēku pa perimetru.

Mājas priekšpusē radīts plašs Priekšdārzs ar piebraucamo ceļu. Masīvkoka sols pretī ieejas durvīm iezīmē ēkas kontūras. Abās tā pusēs atrodas arhitektoniski multi-stem jeb daudzstumbra koki. Lai dārza dzīvojamai telpai piešķirtu lielāku privātumu, gar piebraucamo ceļu izveidota stādījumu dobe ar cirptiem krūmu mākoņiem un pīlādžu aleju. Atverot mazos vārtiņus, viesi tiek ieaicināti ziedošā vidē, ko paspilgtina mākoņcirpuma krūmu grupu formas. Šīs zonas centrā ir neliels cietā seguma laukums, kur sagaidīt viesus, vai atgriežoties no pastaigas pludmalē, noskalot kājas āra dušā.

Dārzā ir 2 plašas terases – brokastu terase un atpūtas terase mājas otrā pusē. Ap brokastu terasi veidota izteiktāka meža dārza noskaņa, šeit izveidots cietā seguma šaha laukums. Brokastu terase paslēpta skatam no ielas ar blīviem, sezonāli mainīgiem rododendru, hortenziju un ziemciešu stādījumiem.

 

Atpūtas terase mājas otrā pusē sadalīta 4 zonās: vakariņu, atpūtas, spa un  iedziļinātā ugunskura zonas. Terases priekšā izveidots plašs zāliens aktīvām rotaļām. Taču pret dzīvojamās istabas logu – izveidota sezonāli mainīga ‘’dzīvā glezna’’ jeb View Garden. Krāšņs stādījums, kur eksponējas ziemciešu, graudzāļu, sīpolpuķu kompozīcija ar perfekti cirptām mūžzaļo augu sfērām.

Dārza dziļumā izvietota saimniekiem mīļa dārza zona – Garšaugu dārzs ar stiklotu siltumnīcu un rūsināta metāla kastēm dažādos augstumos. No plašā zāliena, šo dārza telpu norobežo sezonāli mainīga, ziedoša un gaisīga ziemciešu un graudzāļu dobe. 

Lai dārzu nepārsātinātu ar stādījumu daudzveidību telpas strukturizēšanai dzīvžogos un stādījumu dobēs izmantoti vienas kultūras augi, kas stādīti lielos laukumos.

bottom of page