top of page

ROYAL FOREST ESTATE GARDENS

GADS: 2020 - ...

VIETA: PRIEŽU MEŽS, PIERĪGA

PLATĪBA: 5067 M2

DIZAINS: SINTIJA NAGLE, ANSIS BIRZNIEKS

Īpašuma atrašanās vieta priežu mežā un izteiksmīgs reljefs vienā tā daļā; dekoratīva un spilgta ēkas arhitektūra un saimnieka definēts mērķis:  uzburt mūsdienīgu stāstu par greznu villas dārzu Royal Forest Estate Gardens, ir 3 svarīgākie aspekti, kas iezīmē šī dārza radīšanas pirmssākumu. 

 

Ģeometrisks, drosmīgs, izteikti dekoratīvs, spilgts un grezns. Piesātināts ar elementiem,  pārsteigumiem un atšķirīgām noskaņām. Daudzveidīgs savā funkcionalitātē, bet stilistiski ieturēts, detaļās, tekstūrās, materiālu izvēlē un krāsās.

Ēka īpašumā novietota kāpas augšpusē, bet viss pārējais īpašums, sākotnēji atradās par 1.5 – 2m zemāk. Lai dārzu veidotu vienotu veselumā ar ēku, tika rasts risinājums, daļu plašās teritorijas reljefa, ap māju paaugstināt. Tādējādi, telpas plānojumā ar atbalsta sienas palīdzību, dārzs sadalīts 3 līmeņos. 

 

Dārza struktūra veidota ģeometriskās, regulārās formās un līnijās. Iedvesmojoties no vēsturiskiem pils dārziem. Bet šo struktūru aizpilda funkcionalitāte, mūsdienīgi elementi un materiāli.

 

Dārzs sastāv no 11 rūpīgi izplānotām un kvalitatīvi uzbūvētām, funkcionālām dārza telpām. Katrs no tiem radīts iedziļinoties niansēs, atrodot labāko risinājumu un materiālus.

Daļu no dārza veseluma veido Topiāriju dārzs ar ģeometriski cirptiem krūmu mākoņiem vairākos līmeņos, īvju konusiem un ziedošiem akcentiem. Citu daļu veido Strūklakas dārzs, Spāņu iekšpagalms ar plašām terasēm, SPA zonu, nelielu zālienu un masīvu koka konstrukciju pergolu kolonādi, kas to ieskauj pa perimetru. Pergolu svarīgākais uzdevums šajā vietā ir telpas veidošana, skata aizsegšana no kaimiņu īpašumiem uz dārzu.

Iekšpagalma centrā, pret viesistabas logu, terasē radīta zaļa ‘’sala’’, kurā šarmanti izlocītiem zariem eksponējas Niwaki, jeb izteikti dekoratīvs, ilgus gadus audzis un formēts koks. Blakus spāņu iekšpagalmam atrodas Uguns dārzs, kas noslēdz vienu no dārza centrālajām asīm ar dzīvas uguns liesmu. Bet no Strūklakas dārza greznajām kāpnēm, dārza zemāko līmeni aicina atklāt vēl viena ass – pastaigu celiņš, kā galā uzbūvēta mazāka izmēra koka konstrukcijas pergola un novietots mākslas objekts. Dārza lejasdaļā atrodas arī rotaļu laukums bērniem, plašs zāliens un Garšaugu dārzs ar paaugstinātām kastēm un grezniem itāliešu māla podiem. Un aiz augsta dzīvžoga – laukums sporta aktivitātēm.

Royal Forest Estate Gardens Dārza projektēšanas un realizācijas procesā, meklējot ‘’īstās’’ detaļas un elementus, piesaistīti arī citu nozaru speciālisti un meistari, gan Latvijā, gan Eiropā. Lai dārzs būtu maksimāli baudāms, tajā stādīti liela izmēra koki un krūmi.

 

Elegants, klasisks un krāšņs dārzs. Mākslas darbs, kas tapis ciešā sadarbībā starp klientu, Galantus komandu un papildus piesaistītajiem speciālistiem. Uzticēšanās profesionāļiem un spēja pieņemt drosmīgus lēmumus – ir šī, neticami skaistā dārza tapšanas noslēpums.

bottom of page