top of page

MĀKSLINIEKU REZIDENCES DĀRZS

GADS: 2021

VIETA: JŪRMALA

PLATĪBA: 1200 M2

DIZAINS: SINTIJA NAGLE, ANSIS BIRZNIEKS

Dārzs veidots Mākslinieku rezidencei Pāvilostā (Pāvilosta Artist in Rezidency), kur radošas personības rod iedvesmu, kur mākslinieki līdzdarbojas ar vietējiem iedzīvotājiem un interesentiem un laikmetīgā māksla eksponējas uz dabas audekla.

Dārzs dārzā – Mākslinieku rezidences dārzs ir publiski atvērts jebkuram interesentam, tomēr te savus radošos projektus dodas attīstīt mākslinieki, kuriem nepieciešams arī privātums un netraucēts miers. Tādēļ zonā, pie ēkas izejas dārzā, ziedošas, gaisīgas, apjomīgas ziemciešu salas veido blīvu ”priekškaru”, kas ieskauj piemājas koka gulšņu terasi un atsevišķas nelielas telpas.

 

Šeit brīvi un netraucēti mākslinieki var brokastot pie kopgalda vai atrast sev netraucētu stūrīti lielā vītola paēnā. Papildus atdalošu funkciju pilda arī siltumnīca, kas pieejama kā rezidences iemītniekiem, tā vietējiem iedzīvotājiem, un ir integrēta stādījumu apjomā.

Šī privātā  mākslinieku telpa nav fiziski slēgta– to ar pārējo dārzu savieno smalkas irdenā seguma taciņas, tomēr pavisam brīva rakstura apaļkoka sētas posmi izvijas caur dārzu, tā psiholoģiski atdalot, izceļot vai iezīmējot zonu pāreju.

Atvērtais dārzs - Apjomīgās dobes kaut “aizskars” privātai daļai, tomēr skaists un sezonāli priecējošs jebkuram, kas atnācis izbaudīt vietu un notikumu, atrodoties brīvāk pieejamajā dārza telpā. Pļautas zāliena takas apvij teritoriju, bet nepļautajās salās eksponējas mākslas elementi.

 

Šur tur arī integrētas nelielas zāliena lauces ar kādu soliņu, kur būt un baudīt brīžus. Savukārt, lielais zāliena laukums starp Rezidenci un Šķūņa ēku ir īsts kopā sanākšanas un mijiedarbošanās epicentrs. Un tur pat blakus centrālajam sanākšanas punktam, savu vietu atradis arī ugunskurs, kas aicinoši sauc sildīties, kad tajā dzīvīgi sprēgā uguns un sprakšķ malka.

Saules, viegluma un radošās enerģijas pieliets dārzs, kas priecē jebkuru, kurš devies piedzīvojumos Pāvilostā un ir iegriezies Mākslinieku rezidencē.

bottom of page