Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Skaistas, dzīvas ainavas gleznas ir tās, ko šeit no mājas logiem bauda saimnieki ar 3 atvasēm.

Ģimenes māja atrodas saules pielietā pakalniņā, no kuras paveras tāli skati uz mežiem, lauku ārēm un zilo ūdens spoguli. Tomēr, neraugoties uz skaistajiem skatiem visapkārt, reljefs ir tas, kas nosaka dārza raksturu. Netipiski mums ierastajiem, līdzenajiem dārziem, šeit sastopama izteikta nogāze ar vairāk kā 5m augstumu starpību starp augstāko un zemāko dārza daļu.
Galvenie uzdevumi dārza koncepcijas izstrādē – samazināt / lauzt valdošās vēja brāzmas, kas visvairāk jūtamas atrodoties dārza augstākajā daļā; risināt izteiktās dārza augstumu līmeņu starpības, tā, lai dārzs kļūst funkcionāls un izmantojams; turklāt ērti iespējams piekļūt jebkurai dārza zonai; veidot atsevišķas dārza telpas mājīgas un ieskautas, bet, tajā pašā laikā, saglabāt plašumu un tālos skatus uz apkārtējo lauku ainavu.
Dārza idejas pamatā – mājas un apkārtējās dabas organiska saplūšana. Tuvāk mājai elementi un formas pielāgojas mājas taisnajām līnijām (terase, līdzenais zāliens aktīvai atpūtai, iebraucamais ceļš un priekšlaukums). Virzoties tālāk no mājas, līnijas kļūst plūstošākas, pielāgojas reljefa formām. Apļa motīvs dārzā kā pārejas posms starp strikto ēkas arhitektūru un harmonisko lauku ainavu. Arī stādījumi dārzā mijiedarbojas ar apkārtējo dabu – mežonīga rakstura ziemciešu kombinācijas, neregulāras kokaugu grupas, ziedošas pļavas un apjomīgs ābeļdārzs saules pielietā, lēzenā nogāzē.
Jaunais dārzs nākotnē mājiniekiem dos savu personīgo un mājīgo dabas telpu, kurā augt, dzīvot, mācīties, strādāt un atpūsties, bet pats galvenais – kuru baudīt no sirds!

Fakti

Kategorija: Dārzu projekti
Gads: 2017
Vieta: Saldus
Platība: 8627 m2
Dizaineris: Ruta Gabranova, Ansis Birznieks