top of page

OLA FOUNDATION DĀRZS ĶĪPSALĀ

GADS: 2021

VIETA: RĪGA

PLATĪBA: 2500 M2

DIZAINS: RUTA GABRANOVA, ANSIS BIRZNIEKS

Kultūrtelpa Ola Foundation ir spilgts un izsmalcināts kultūras galamērķis, kas pulcē mākslas, mūzikas, arhitektūras, izglītības un dažādu citu radošu norišu gardēžus klusajā Ķīpsalā.

Spēcīgā galvenās ēkas arhitektūra, ko radījis arhitekts, uzņēmējs un politiķis Uldis Pīlēns, pārsteigs un neatstās vienaldzīgu nevienu - gaišs, stiklots un ‘tīrs’ apjoms. Ēkas forma no putna lidojuma atgādina olu - ļoti ietilpīgu un daudznozīmīgu simbolu, no kā radies fonda nosaukums. Latvijas inženieru un meistaru sasniegumi novērtējami ik uz soļa -  milzu stiklojumi, levitējošās un maģiskās metāla vītņu kāpnēs, kas šķietami iekārtas gaisā vai paceļamais ēkas jumts. Ēkas kodols, turpretī, ir gaišs, mierīgs un centrēts uz individuālu iekšējo pieredzi. Stiklotās sienas telpām ļauj saplūst ar ārtelpu, tai būtiski papildinot kopējo piedzīvojumu.

Gar kluso Ogļu ielu slejas majestātisku un senu liepu aleja, kas dārzā rada mājīguma sajūtu un saikni ar Ķīpsalas bagāto vēsturi. Priekšdārzs ir apzināti brīvs un plašs, lai koši zaļājā zālienā uzņemtu pasākumus un viesus brīvdabas formātā. Ēkas ieejas daļa akcentēta ar apjomīgiem stādījumiem un krāšņiem hortenziju krūmiem lielos podos.

 

Aiz galvenās ēkas, tiešā tās tuvumā, taču nekonkurējot ar to, atrodas 2 stāvu small luxury boutique tipa viesnīcas ēka, kas nodrošina pasākumu māksliniekiem un apmeklētājiem baudīt izcilu nakšņošanas pieredzi.

Dārza uzdevums ir radīt vienotas, mūsdienīgas telpas sajūtu, kas iepriecinātu apmeklētājus visās sezonās un ļautu spilgti piedzīvot mūsdienīga dārza pieredzi.

 

Ar mākslīgi radīta reljefa un bagātīgu stādījumu palīdzību GALANTUS komandai ir izdevies vizuāli atdalīt viesnīcas ēku no galvenās ēkas, nezaudējot vienotas telpas sajūtu un paslēpjot apjomīgas inženierkomunikācijas.

 

Pie tam, katram pirmā stāva numuriņam ir izeja uz dārzu un savu mikro ‘rīta terasi’, kas ir iespējami privāta un dārza ieskauta.

Īpaša sajūta rodas atrodoties iedziļinātajā ‘Olas’ pirmajā stāvā - bagātīgi ziedošais un mainīgais amfiteātris aiz stiklotās sienas ir vēl viens spilgts Ola Foundation radīts piedzīvojums - dārzu mākslas piedzīvojums.

bottom of page