LatvianRussian (CIS)
Savvaļas rezidence Nosūtīt draugam

"Savvaļas rezidence"ir topošs privāts ainavu dārzs pilsētā, kur izjust harmoniskas savvaļas dabas klātbūtnes sajūtu apvienojumā ar aristokrātiska senatnīguma devu, nodrošinot mūsdienīgām prasībām atbilstošu funkcionalitāti un komfortu.

Click image to open!
Click image to open!

 

Uzsākot veidot šo dārzu, bija jārēķinās ar esošo arhitektūru, ēku izvietojuma struktūru, lielisko dabas pamatni ar dinamisko reljefu un daudzveidīgo augāju, un, protams, dārza īpašnieka vēlmēm: saglabāt dabiski neuzspiestu, pat mežonīgu dabas raksturu, izturēties ar pietāti pret esošajām dabas vērtībām - kokiem un reljefa raksturu - izveidot nepieciešamās funkcionālās un atpūtas zonas. Turklāt gaumīgi spēlējot ar esošās arhitektūras historisma atsaucēm, radīt eleganti reprezatīvu noskaņu ēku tuvumā.

Veicot rūpīgu ainavas analīzi, tika izveidota optimālā dārza telpiskuma struktūra - to veido divas lielās dzīvojamās ēkas un dažādas mazākas atšķirīgas nozīmes ēkas, kā arī esošais reljefs, un šeit augošie koki un lielo krūmu grupas. Veidojot funkcionālo celiņu un laukumumu zonējumu saskaņoti ar pārdomātiem plānoto augu apjomiem šai situācijā varēja panākt lielisku dārza telpu atvērtības / noslēgtības balansu - dārza telpas pietiekoši norobežotas cita no citas, lai šajā dārzā varētu veidot vairākas atsevišķas atpūtas un citas funkcionālās zonas, veidojot psiholoģiski komfortablu norobežojumu, tai pat laikā izmantojot dārza mēroga priekšrocības. Šāds plānojums nodrošina gan patīkamu atpūtu kādā no atpūtas vietām uz terases vai smaržīgas pļavas ieskāvumā, gan vienmēr interesantu pastaigu caur dārza daudzveidīgajām telpām - no pastaigu takām katru brīdi paveras atšķirīga ainava, mainās perspektīves, mērogi un noskaņas. Dabiskam vietējam augājam pietuvinātie stādījumi ļauj spilgti izjust dabas plūdumu un mainību cauri gadalaikiem: sākot no pavasara ziedoņa sprādziena cauri ziedošām vasaras pļavām, ugunīgo rudens briedumu uz ziemas statisko mieru. Mežonīgu krūmu grupas norobežo provātumu no garāmgājēju skatieniem. Savukārt augstas kvalitātes retro segumi, eleganti apgaismes ķermeņi un strūklapas dominante piešķir aristokrātisku pils parka sajūtu reprezentatīvajā zonā.

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 

Komentāri 

 
+1 #1 Janka 2015-04-16 20:07
Tiešām skaisti!
Citēt
 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt