top of page

STIHIJU DĀRZS 

GADS: 2018

VIETA: PIEJŪRA

PLATĪBA: 1109 M2

DIZAINS: MĀRTIŅŠ RŪTENBERGS, ANSIS BIRZNIEKS

Šis mierpilnais dārzs atrodas netālu no jūras, priežu sila malā. Stihiju dārzs - koncepcijas pamatā ir dabas stihiju parādīšana, kas balstās uz vēdisko astroloģiju. Māja kā centrs, jeb ēteris un tai apkārt esošās stihijas: Zeme, Ūdens, Uguns un Gaiss.

Tā kā dārzs ir salīdzinoši mazs, bet tajā ir jānodrošina visas nepieciešamās funkcionālās zonas, tas sastrukturizēts tā, lai zonas dabīgi pārietu no vienas otrā, tomēr būtu skaidri atšķiramas. Galvenie elementi, kas vijas caur dārzu ir atbalsta sienas, reljefa izmaiņas, pergolas un dažāda apjoma un stilistikas sezonāli mainīgas ziemciešu dobes.

Virtuves dārziņā, pergolās ieslēpušās šūpoles, bet starp bagātīgi ziedošajām puķu dobēm, pa zemē iebūvētu batutu, lēkā bērni. Iedziļinātā ugunskura vietā, vasaras naktīs uguns liesma dod gaismu un siltumu, bet pergola – ēnu un veldzi viskarstākajās dienās. Visa centrā – zāliena laukums, plašam skatam un jautrām bērnu spēlēm.

Dārzā tiek arī veidotas vairākas atpūtas vietas, šo dažādo dabas stihiju izjušanai un gara veldzēšanai. Sajust Zemes stabilitāti un pastāvību, uguns spēka varu un gaisa tīro, vieglo, gandrīz netveramo dziesmu.

bottom of page