Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Dārzs Kurzemes lauku ainavā.
Sajūtās tuvs bērnības lauku mājām, kur mājas pagalmā centrālais elements ir ūdens aka un pie mājas durvīm sastādītas saimnieces greznākās puķu dobes. Bet apkārt, cik vien tālu sniedzas skats – ziedošas pļavas un tīrumi. Bagātīgi ziedošas ziemciešu dobes un graudzāļu pļavas ar pļautām zāliena takām, ir šī dārza struktūras pamatā.
Dārzu no apkārt esošās, plašās ainavtelpas atdala koka brusu žogs, kas pāriet graudzāļu stādījumā lokveida formās un ziedošā augļukoku dārzā.
Pāreja starp šiem elementiem un apkārtējo ainavu projektēta dabiska, plūstoša. Graudzāļu lokveida labirints organiski saplūst ar apkārtējo pļavu, bet koka brusu žogs veido sasauci ar blakus esošo koka
šķūnīti.
Takas cauri krāšņajām ziemciešu dobēm iezīmē retināts betona plākšņu segums, kurā izmantotas no iepriekšējā celiņu tīkla atgūtās betona apmalītes. Šādi tiek dota iespēja izpētīt dobēs esošos augus tuvāk, funkcionāli nodrošina kustību dārzā, un iezīmē telpu pārejas.
Stādījumos izmantoto augu sortiments veidots dinamisks, bagātīgs, sezonāli mainīgs. Šeit atrodamas dažādas graudzāles, salvijas, lillijas, gandrenes, rasaskrēsliņi un no saimnieku kolekcijas – rozes un plašs peoniju sortiments. Starp ziemcietēm un graudzālēm stādījumos integrēti arī jau dārzā augošie ogulāji, daži augļukoki un pat rabarbers. Ogulāju iekļaušana dobju kontūrās ikdienā atvieglo dārza kopšanu.

Fakti

Gads:2020
Vieta:Kurzemes lauku ainavā
Platība:7510 m2
Dizaineris: Mārtiņš Rūtenbergs, Ansis Birznieks