Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Dārzs projektēts ar domu mītošajai ģimenei radīt mājīgu, omulīgu un ģimenisku piemājas dārzu – un tapa “ Strazdu ligzda ”. Zemes gabalā sākotnēji atradās vien svaigi būvētas ēkas un plašs zāliena lauks – vieta, kur radīt ko pavisam jaunu. Kompozīcija veidota ģeometriska, ar uzsvērtu dārza centru – “ligzdas” viducis, ir sulīgi zaļa un mīksta zāliena aplis, kas ieskauts apjomīgos, krāšņos un saules pielietos, ziemciešu grupu stādījumos.

Viens solis no mājas uz atpūtas terases – un atrodies jau līdzās žūžojošiem augiem, ar skatu uz plašo zālienu, kur paceļot acis paveras pīlādžu alejas pasvītrota perspektīva uz savvaļas ainavu. Visapkārt centrālajai dārza “dzīvojamai istabai” kārtojas visas pārējās dārza funkcionālās zonas: ugunskura vieta, pirtiņas zona ar ūdens kublu, virtuves dārziņš kā vesela maza pasaule ar siltumnīcu, ābolu pagrabiņu, paaugstinātām garšaugu kastēm, soliņu un nelielu ūdensbaseinu. Dārza īpašais akcents neapšaubāmi ir mūsdienu tendencēm aktuālie, ekoloģiski sabalansētie un tehniski izsmalcinātie “savvaļas tipa” stādījumi ar bagātīgu ziemciešu un Latvijā savvaļā augošu augu sortimentu.

Zonu savstarpējai sasaistei/nodalīšanai, kā arī dārza aizsargāšanai no vējiem, izmantotas dabiski ainaviskas formas krūmu grupas. Īpaša vērība pievērsta arhitektoniskām detaļām, objektiem un materiāliem: klinkera bruģakmens, atbalsta sieniņas ar koka sēdvirsmām, rūsināta metāla malkas statīvi, plākšņu celiņi cauri ziemciešu stādījumiem.

Fakti

Gads:2016
Vieta:Vējaina vieta zemienē
Platība:~5000 m2
Dizaineris: Katrīna Cukure, Ansis Birznieks