Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Šis mierpilnais dārzs atrodas netālu no jūras, priežu sila malā. Galvenā stihiju dārzs – koncepcijas ideja ir dabas stihiju parādīšana, kura balstās uz vēdisko astroloģiju. Māja kā centrs, jeb ēteris un tai apkārt esošās stihijas: Zeme, Ūdens, Uguns un Gaiss.
Tā kā dārzs ir salīdzinoši mazs, bet tajā ir jānodrošina visas nepieciešamās funkcionālās zonas, tas sastrukturizēts tā, lai zonas dabīgi pārietu no vienas otrā, tomēr būtu skaidri atšķiramas. Galvenie elementi, kas vijas caur dārzu ir atbalsta sienas, reljefa izmaiņas, pergolas un dažāda apjoma un stilistikas košas ziemciešu dobes.
Sakņu dārza pergolās ieslēpušās šūpoles, bet starp bagātīgi ziedošajām puķu dobēm, pa zemē iebūvētu batutu, lēkā bērni. Iedziļinātā ugunskura vietā, vasaras naktīs uguns liesma dod gaismu un siltumu, bet pergola – ēnu un veldzi viskarstākajās dienās. Visa centrā – zāliena laukums, plašam skatam un jautrām bērnu spēlēm.
Dārzā tiek arī veidotas vairākas atpūtas vietas, šo dažādo dabas stihiju izjušanai un gara veldzēšanai. Sajust Zemes stabilitāti un pastāvību, ūdens straujo gaitu, uguns spēka varu un gaisa tīro, vieglo, gandrīz netveramo dziesmu.

Fakti

Gads:2017
Vieta:dārzs priežu sila malā
Platība:1109 m2
Dizaineris: Mārtiņš Rūtenbergs, Ansis Birznieks