Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Saulains dārzs ezera krastā – Īpašs dārzs, kas tapis vienas vasaras laikā. Dārzs no plaša, tukša zāliena pārvērties par mūsdienīgu, daudzfunkcionālu, mājīgu dārzu, kā galveno vērtību saglabājot un izceļot ainavisko skatu uz ezeru.

Plašais dārzs sadalīts vairākās zonās, kur viena dārza zona neuzkrītoši pāriet nākamajā. Ieejas daļā izveidojies ziedošs un mainīgs priekšdārzs, mājas austrumu pusē, neliels garšaugu dārziņš, ogulāji un vieta dažiem augļu kokiem, kā arī maza terasīte rīta kafijai. Mājas dienvidu pusē – iepriekš liela, nemājīga bruģēta laukuma vietā ( ~ 400m2 ) izveidota mājīga atpūtas vieta – izbūvēta terase ar divām zonām, ierīkots zāliena laukumiņš un mērogam atbilstošas, gaisīgas, sezonāli mainīgas ziemciešu, graudzāļu dobes.
Plašo zāliena laukumu no ezera puses daļēji paslēpj lielā stādījumu josla, kur kopā ar ziemcietēm, ziedošiem lapu krūmiem iestādīti arī lieli koki, piešķirot dārzam vertikālo dimensiju. Pašā ezera krastā, ap esošo bērzu jaunaudzi izveidota puķu pļava, aiz kuras, izejot cauri pa izpļautām zāliena taciņām, paslēpusies maza pludmalīte.

Fakti

Gads:2016
Vieta:Baltezera krastā
Platība:~3000 m2
Dizaineris: Sintija Nagle, Ansis Birznieks