Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Šo priežu paēnā dusošo dārzu raksturo nemitīga izaugsme un mainība, nemainīgām paliekot tādām vērtībām kā kvalitāte, detaļa, eksperimentēšana, cilvēka, vides un mākslas mijiedarbība.

Mājas priekšas dobes kompozīcija tika veidota košos – balti-violeti-sārtos un rozīgos toņos. Tās karkasu un apjomu veido hortenzijas un dobei pa perimetru asimetriski izkārtotās cirptās bukšu bumbas, kas saglabās zināmu ‘skeletu’ arī ziemā. Kā pamataugi izmantotas peonijas, kaķumētras, vējmietiņi, salvijas, Sibīrijas īrisi, kā arī dažādas dekoratīvās graudzāles, kas atdzīvina dobi, piešķir tai netveramu vieglumu un vēlāk rudens un ziemas periodā graudzāļu silueti un ehināciju pogaļas demonstrē brūnās krāsas krāšņumu un mirdzumu, piešķirot dārzam īpašu burvību. Šī dobe pārsteidz ar savu radikālo mainību un krāšņo ziedēšanu no agra pavasara ar pirmajiem pavasara vēstnešiem – krokusiem un sniegpulksteņiem līdz pat decembrim. Šāda stila stādījumi prasa salīdzinoši maz kopšanas, jo blīvā augu stādījuma dēļ, nezālēm šeit vienkārši nav vietas, kur augt. Dobei izveidota dekoratīva un vienlaicīgi arī ļoti funkcionāla apdobe, kas ļauj augiem vēl vairāk eksponēt savu skaistumu un atvieglo zāliena pļaušanu. Šeit izcils zāliens un dabisks augājs harmoniski dala mierpilno, noslēpumaino dārzu, kurš atklājas pakāpeniski. Dārza dziļumā aicina romantisks ziemciešu stādījums, ”Dutch Wave” kustības iedvesmots eksperimentu dārzs, ar atpūtas stūrīšiem un miniatūrs kitchen garden. Dabas klātbūtni un debesu tuvumu ļauj izjust mājiņa kokos ar terasi.

Fakti

Gads:2007
Vieta:Ādaži
Platība:~3000 m2
Dizaineris: Ansis Birznieks, Sintija Nagle, Ruta Gabranova