Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Kā lietderīgi un estētiski izmantot lielu, noēnotu nogāzi, kas veido lielu daļu dārza – šāds bija mūsu uzdevums pirms vairākiem gadiem ierodoties šajā objektā. Defektu par efektu ir mūsu atbilde. 

Sākotnējais ēkas arhitektu redzējums par dārzu bija krietni savādāks, nogāzi, kas izvietota ēkas dienvidu pusē paredzot kā zālienu (kas būtu grūti iedomājams līdz pat 45 grādu nogāzē), tomēr dārza dizaina idejas autoram Ansim Birzniekam intensīvi sadarbojoties ar ainavu arhitekti Martu Tabaku un pasūtītāju, divu gadu laikā tapa šis dārza projekts. Dārza Dendroloģiskās daļas uzdevums nebija viegls, jo nogāze ir pilnībā noēnota no lielām kļavām. Šeit, papildus rododendriem, ēncietīgiem krūmaugiem, ziemcietēm, izmantotas augu baltraibās formas, tādējādi radot gaišuma efektu. Tagad nogāze ir kļuvusi par dārza galveno elementu – tā ir ziedoša oāze, kur pastaigāties, atpūsties un baudīt ziedošo un zaļojošo augu skaistumu.

Dārzā esam izmantojuši dzelzceļa gulšņus kā atbalsta sienu un kāpņu materiālus, arī granīta bruģa pastaigu celiņš ir atsvaidzināts ar gulšņu ielaidumiem. Nogāzes ir stiprinātas ar ģeomateriāliem. Dārzā ir granīta plākšņu celiņi. Daļu bruģēšanas darbu (ēkas priekša un garāžas nobrauktuve) veikusi firma Mīts. Ap ēku veidoti visu gadu baudāmi, krāšņi un mainīgi ‘angļu’ stila stādījumi, taču modernās ēkas priekšdaļa akcentēta ar ģeometrisku augu kopozīciju, kur ļoti svarīgs dārznieka veikums, regulāri šo formu uzturot.

Fakti

Gads:2012 - 2015
Vieta:Jūrmala
Platība:~2336m2
Dizaineris: Ansis Birznieks, Marta Tabaka, Anete Koidu, Katrīna Cukure