Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Neliels dārzs pilsētā, kur starp vizuļojošām graudzālēm un smaržīgām peonijām, paslēpts mazs paradīzes stūrītis dārzā atelpai un dzīves svinēšanai.

Dārza rekonstrukcijas rezultātā radīta burvīga dārza telpa. Tās centrā – apaļš laukums ar Vecrīgas bruģa segumu, kur novietot galdu pusdienām vai uguns trauku.  Bet apkārt laukumiņam, gaistoši rotaļīgas stādījumu dobes. Stādījumos, galvenokārt, izmantotas ziemcietes un graudzāles. Tās dārzam piešķir mainību, vieglumu, krāsas un smaržas. Dārzs aizraujošs kļūst jau no agra pavasara, kad pirmās savu uznācienu sāk košās sīpolpuķes. Bet vasaras sākumā šeit reibina peoniju smarža, vasaras vidū zied ehinācijas, salvijas un flokši, bet rudenī dārzs laistās zeltītos rudbekiju un graudzāļu toņos. Ziemā, kad viss šķiet kluss, šeit izceļas skaistais etiķkoks ar savu izteiksmīgo vainaga struktūru.

Turklāt, šeit veiksmīgi iekļauta arī pavisam šaura, pastaigu taciņa no irdenā seguma, kas ļauj mājniekiem būt pašā ziedu, smaržu vidū. Turklāt, garām ejot, iespējams mieloties ar gardām ogām no upeņu vai jāņogu krūma.

Detaļas šajā nelielajā dārza telpā ir īpaši svarīgas. Tās piešķir intrigu, interesi, pārvērš to baudāmu un vienlaicīgi funkcionāli izmantojamu vidi. Individuāli izstrādāta dizaina betona soli, ar iespēju zem tiem glabāt mallku priekš ugunstrauka – ir vienlaicīgi dekoratīvs, bet funkcionāls elements. Pārvietojams ugunstrauks – ļauj variēt ar atpūtas laukumiņa izmantošanas iespējām. Bet vienkāršs keramikas dekors enģelītis, piešķir romantisku un trauslu noskaņu.

Fakti

Gads:2016
Vieta:Mārupe
Platība:800m2
Dizaineris: Ruta Gabranova, Ansis Birznieks