Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Mūsdienīga betona arhitektūras savienība ar savvaļas dārza ainavtelpu. Dārzs ārpus pilsētas savieno mūsdienu ģimenes praktiskās vajadzības ar nepieradinātu apkārtnes ainavu. Šis lielais dārzs kalpo kā daudzfunkcionāla dzīves telpa ar plašu priekšdārzu un basketbola laukumu; liela izmēra Virtuves dārzu, 3 atšķirīgu sajūtu un izmēru atpūtas vietām / terasēm; kā arī plašu zālienu mājas otrā pusē, pļavu, augļudārzu un nākotnes ugunskura vietu.

Vakara saules staros apspīdēta ir plaša atpūtas terase pie mājas. Terase sadalīta 2 zonās – viena gardām maltītēm ģimenes un draugu lokā, bet otra – sarunām pie vīna glāzes vai grāmatu lasīšanai mājīgā dīvānā. Papildus omulību un privātumu terasei piešķir ap to cieši piegulošie stādījumi un dzīvžoga elementi.

Saimniekiem svarīga ir pašu audzētu garšaugu un dārzeņu lietošana uzturā, tādēļ Virtuves dārza zona plānota plaša. Šeit ir vieta kārtīgām zemeņu dobēm, ogulājiem, pāris kartupeļu vagām un smalkākiem garšaugiem – uzbūvētas paaugstinātas betona kastes. Nākotnē šo dārza zonu funkcionāli papildinās stiklota siltumnīca. No pārējā dārza, Virtuves dārzs ir atdalīts ar zemiem dzīvžogiem, vertikālu koka brusu žogu un dekoratīvu stādījumu dobēm.

Dārzā funkcionālās zonas caurvij sezonāli mainīgi ziemciešu, graudzāļu stādījumi, kas izteiksmīgi eksponējas uz ēkas betona fasādēm, piešķir dārzam dzīvību un ir saistošais elements starp cilvēka un dabisko apkārtējo ainavu.

Lai atvieglotu plašā dārza uzturēšanu un kopšanu, dārzā iebūvēta automātiskā laistīšanas sistēma, bet par zālienu ikdienā rūpējas zāles pļaušanas robots.

Fakti

Gads:2020 - 2021
Vieta:Zemgales plašumos
Platība:7000 m2
Dizaineris: Mārtiņš Rūtenbergs, Ansis Birznieks