Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Lost Garden jeb Aizmirstais Dārzs – šis apzīmējums gājis cauri visam dārza projektam jau kopš pirmās dienas, kad tikāmies ar mājas saimniekiem un uzklausījām viņu redzējumu, un paši devāmies apskatīt esošo situāciju. Ļoti lielu artavu noskaņas būvēšanā iedeva pati dārza vieta, pirms būvniecības darbu uzsākšanas. Neliela, laika zoba skarta būdiņa un nojume- apaugusi ar mežvīniem. Vīteņaugi kā gari, mītiski pirksti apņēmuši ne vien esošās ēkas, bet arī kokus un  kā caurspīdīgs aizskars sliecas lejup no to zariem. Sūnās ieaugušas plāksnes, kuras tā vien aicināja, lai tiktu vēlreiz pamanītas. Kāpu reljefs, staltās priedes, ērmīgās lapegles un laika gaitā izveidojies skrajš pamežs, kas jau iedod vērtīgu bāzi un vertikalitāti dārza telpiskuma veidošanai. Un šeit mums jārada pavisam jauns dārzs. Dārzs, kuram jāiemanto jau esošās, nedaudz pamestās noskaņas tēlu un jākļūs par dārzu, kas pēc sajūtām te jau būtu bijis pāris gadu desmitus.

Vērtīgie, esošie elementi, gan dabas, gan cilvēku radīti, ir saudzēti un saglabāti visu būvniecības laiku – kokaugi, reljefs, dabiskais apaugums, Padomju laiku betona plāksnes, mežvīni u.c. Mantojumā atstātās plāsnes atradušas savu vietu segumā, kas miksēts kopā ar kārtīgu bruģa maliņu, bet dabas bāze ar bijību piekārtota un papildināta. Arī reljefa atšķirības atsevišķos dārza posmsos bija izaicinājums, tādēļ, lai maksimāki maz iejauktos eošajā situācijā, izmantotas koka gulšņu atbasta sienas. Jāpiemin, ka arī pati ēkas arhitektūra balstīta respektējot vietu. Šajā dārzā dabai ir liela nozīme!

Pats dārzs veidots vairākās zonās – funkcionāls, sulīgs un reprezentatīvs priekšdārzs, “Pamestais mežs” ar irdenā seguma taciņām un sūnu apaugušiem akmeņiem, rīta saulē paslēpts iedziļināts Baltais dārzs, augļu dārzs ar pļavas saliņām un batutu- bērnu priekiem, saules pieliets virtuves dārzs ar nelielu terasi un sezonāli mainīgs iekšdārzs ar pļavastipa ziemciešu dobēm un sulīgi zaļu zālienu.

Gan Baltajam dārzam, gan iekšdārzā un virtuves dārza daļā pie mājas piekļaujas terases, kur novietoti pašu saimnieku izvēlēti mēbeļu komplekti. Šeit tik patīkami pavadīt vasaras siltās dienas un uzņemt savus tuvākos, lai baudītu kopā būšanu un dārza maģiju. Un ne tik vien terases, bet arī vairākas atsevišķas vietas dārzā ar soliņiem, nelielieliem mēbeļu komplektiem vai šūpuļtīklu, ļauj uz mirkli pazust un izbaudīt dabas un dārza radīto sinerģiju.

Lai dārzs būtu baudāms nevien gaišajā diennakts laikā, bet arī vakaros, savu uznācienu sāk dārza gaismekļi. Tie gan funkcionāli izved caur dārzu, gan izgaismo atsevišķus dārza elementus, piešķirot dārzam telpiskumu un radot vakara pieklusināto noskaņu.

Šis Jūrmalas Lost Garden vēl ir pavisam jauns, piedzīvojis vien savu pirmo pilno sezonu , bet jau priecē un pārsteidz saimniekus diendienā un ir pierādījis, ka jau tagad spēj raisīt viesos jautājumus – vai tiešām šis dārzs ir tikai gadu vecs?

Fakti

Gads:2019-2020
Vieta:Jūrmala
Platība:3200m2
Dizaineris: Ruta Gabranova, Ansis Birznieks