Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Šis ir dārzs ģimenei, bērnu rotaļām, skaistiem brokastu rītiem uz terases, un gariem, siltiem vasaras vakariem ar draugiem. Šī dārza stāsts – apvieno omulīgumu, angļu dārza romantiku un privātumu ar mūsdienīgu, praktiski pielietojamu telpu.
Šī projekta izaicinājums – zemesgabala specifiskā forma un ēkas novietojums zemesgabalā, kas dārzam atvēlēto platību sadala nemājīgā koridorā abpus mājai. Turklāt rada caurvēju un noēnojumu.
Dārza praktiski izmantojamā platība nav liela. Tāpēc šeit vēl vairāk kā lielā dārzā, svarīgi veidot zonas, privātumu un veltīt uzmanību detaļām. Nozīmīga loma ir stādījumiem, dzīvžogiem, kas šeit mazina koridora sajūtu, un paslēpj skatam nevēlamo.

Lai dārzu organiski savienotu ar ēku, arhitektūras striktās līnijas drosmīgi iekļaujam arī dārzā. Šeit plānojam cirptus skabāržu kubus zonu atdalīšanai, ģeometriska raksta dobi mājas priekšā. Atbilstoši mērogam piemeklējam celiņu seguma plāksnes.
Dārzs sadalīts septiņās funkcionālās dārza zonās. Formāls, zaļš priekšdārzs, kas atdalīts no pārējā dārza ar cirptiem skabāržu kubiem. Pārejas zona uz dārza atpūtas daļu ar izteiksmīgu stādījumu skatā pret viesistabas logiem. Stādījumi dārzā piešķir telpai dziļumu un vizuāli paslēpj dārza robežas. Dārza stūrī plānota vieta izcili dekoratīvam lapu kokam.  Tas dārzu papildinās ne vien ar savu dekoratīvo sezonalitāti, bet arī aizsegs skatu uz kaimiņiem.
Dārzā atvēlēta vieta plašam zālienam, kur uzspēlēt bumbu. Šeit arī liela atpūtas terase, kur uzņemt viesus. Turpat netālu, starp ziedošām ziemcietēm, pa taciņu cauri pergolu tunelim iespējams nokļūt citā dārza zonā – uz mazākas terasītes, kas paredzēta rīta kafijai. Uz terases saimniece plāno novietot garšaugu podus. Dārza tālākajā daļā paredzēta vieta pat kompostam, dažiem augļu kokiem un ogulāju zaļajai sienai – špalerai, kas vienlaicīgi atdalīs gan dārza zonas, gan mazinās koridora sajūtu. Turklāt, dārza plānojumā atstājam vēl neizmantotu dārza telpu nelielam virtuves dārziņam, ko saimnieki varēs realizēt vēlāk, ja vēlēsies dārzu papildināt.
Šī dārza stāsts ir izcils piemērs tam, kā skaists dārzs var tapt pat sākotnēji sarežģītā formas zemesgabalā. Turklāt būt  praktiski pielietojama, daudzfunkcionāla vide.

Fakti

Gads:2017
Vieta:Jūrmala
Platība:~1500m2
Dizaineris: Sintija Nagle, Ansis Birznieks