Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Mazs un mājīgs pilsētas dārzs ģimenei 3 paaudzēs. Garden in a nutshell / Dārzs tapis iedvesmojoties no maza izmēra angļu stila dārziem, ko caurvij blīvi augu stādījumi, sezonāla mainība, romantika un praktiskums.

Lai gan dārzs ir mazs savos izmēros, funkcionāli tas nodrošina saimniekiem nepieciešamo. Praktisks priekšdārzs ar piebraucamo ceļu, kas aizņem lielu daļu no dārza kopējās platības. Plaša atpūtas terase; blakus neliela zāliena laucīte bērnu rotaļām un sezonāli mainīgas stādījumu dobes. Bet dārza dziļumā paslēpies dekoratīvs garšaugu dārzs.

Terase dārzā sadalīta divās zonās. Viena paredzēta atpūtai pēdējos saules staros pie dārza kamīna, bet otra kopīgām maltītēm pie lielā ēdamgalda ar ģimeni un draugiem. Abas terases papildina multi-funkcionāli elementi koka soli. Tie paredzēti gan dažādu terases aksesuāru, gan malkas uzglabāšanai.

Terasi no ielas un garāmgājēju skatieniem paslēpj blīvs dzīvžogs un sezonāli mainīgi, ziedoši stādījumi. Tie veidoti nelielā reljefā, atsaucoties uz netālu esošās piekrastes ainavu un tajā sastopamajām kāpām. Stādījumu dobes piešķir mazajam dārzam izteiktāku telpiskumu un sapludina telpas robežas. Starp krāšņi ziedošajiem stādījumiem ir šaura pastaigu taciņa bez striktām robežām no grantēta irdenā seguma. Tā aicina izpētīt ziedošos augus tuvumā un dod iespēju dārzu izbaudīt no citas perspektīvas.

Vien soli no terases, šajā dārzā atrodas garšaugu dārzs ar paaugstinātām metāla kastēm. Kastes veidotas dažādos augstumos un izmēros, lai nelielo telpu veidotu dinamiskāku. Tā, kā laiks, ko saimnieki var veltīt dārzam ir ļoti ierobežots,daļu garšaugu kastu satura cēli aizpilda salvijas, lupīnas un margrietiņas. No terases puses, šo dārzā zonu, paslēpj stādījumu dobe ar ogulāju dzīvžogu. Irdenā seguma laukums ap kastēm ir ‘’ierāmēts’’ ar akmens bruģa maliņu. Šajā dārza zonā radīta arī neliela atpūtas vieta, kur novietot soliņu un pāri skaistu, dekoratīvu podu. Pāreju no ziedošās dārza daļas uz Garšaugu dārzu, segumā iezīmē retināts betona plākšņu segums.

Fakti

Gads:2020
Vieta:Rīga
Platība:500m2
Dizaineris: Sintija Nagle, Ansis Birznieks