Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

 ‘Uzburt savvaļas sajūtu pilsētā’ – lai aizverot acis, kopā ar vēja dvesmu, lapu čaboņu, un ziedu smaržu, prāts aizklīst tālu prom no ikdienas rūpēm. Lai dārzs kļūst par funkcionālu dzīves telpas turpinājumu, par intrigu un pārsteigumu. Un pilsētas klātbūtne, tepat aiz žoga, izgaist.
Šī dārza sajūtas un noskaņas, jau pirms mūsu tikšanās, kādu laiku mājoja saimnieku prātos. Pirmajā tikšanās reizē saimnieki skaidri definēja savu redzējumu un uzskaitīja nākotnes dārzā vajadzīgās funkcijas. Akcentējot, ka no dārza vēlas ne vien skaistu sajūtu oāzi, bet arī praktisku dzīves telpu, kur vieta plašam zālienam, bērnu rotaļām, kādam augļu kokam, kā arī garšaugu dobei un komposta kastei. Turklāt, dārzam jāveido vienots ansamblis ar ēkām un to arhitektoniskajām līnijām.
Dārza pārbūves projekta ietvaros, esošais, plašais, pārredzamais zāliena priekšdārzs starp māju un ielu pārveidots 7 funkcionālās dārza telpās. Dārzs ieguvis dziļumu, dzīvību un pielietojumu un ik mazākā detaļa pārdomāta ar lielu rūpību un vērību.
Mājas priekšā, starp noliktavu un ieejas durvīm, izveidots neliels, stādījumu iekļauts priekšdārzs, kas akcentē ieejas portālu un atdala lielo atpūtas terasi turpat blakus.
Augu ieskautā terase, kļuvusi divreiz lielāka, par tās sākotnējiem izmēriem; šeit paredzēta vieta lielam ēdamgaldam, atpūtas zonai ar krēsliem un laikmetīgām, rūsinātā metāla garšaugu kastēm.
Paaugstinātās rūsinātā metāla kastes terasi atdala no pārējā dārza, paslēpj to skatienam no ielas un ir funkcionāls dārza elements, ko saimniece katru gadu var veidot savādāku – izvēloties vienas kultūras augus, pamatīgu garšaugu buķeti vai viengadīgo puķu kombinācijas.
Terases priekšā atrodas plašs zāliena laukums ar senu ābeli, zem kuras zariem omulīgi paslēpusies rotaļu mājiņa ģimenes atvasītei un šūpoles, kas ierāmē pāreju nākamajā dārza zonā.
Aiz šūpolēm – ziedošas puķu pļavas fragments, pilns ar rudzupuķēm, ilzītēm un margrietiņām. Tai cauri ved pastaigu taciņa uz nākamo dārza zonu – pašā dziļumā, tuvāk ielai. Šeit ainaviskā ielokā liela stādījumu dobe ar kokiem, krūmiem, graudzālēm un visu sezonu ziedošām, mainīgām ziemcietēm violeti – zilos krāsu toņos. Mājas otrā pusē saglabāta vieta ogulājiem, avenēm un komposta kastei.

Šis ir mūsdienīgs un gaisīgs dārzs ģimenei; inteliģentiem, sirsnīgiem un radošiem cilvēkiem, ar savu, skaidru pasaules redzējumu un izpratni par skaistumu. Ģimenei, kam rūpes par zālienu sagādā prieku, un puķu pļavas fragments kļūst par eksperimentu lauciņu, kur rudens pusē uzkraut siena zārdu. Ģimenei, kas dārzu sev izvēlas ne tikai kā estētiski skaistu vidi, bet jaunu vaļasprieku!

Paldies Kristai, Romānam un Elzai par iespēju uzburt prieku un radīt Jums personīgu, sirdij tuvu dārzu!

Fakti

Gads:2017
Vieta:Mārupe
Platība:~1000 m2
Dizaineris: Sintija Nagle