Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Dārzs krāsainai dzīvei ir viens no mūsu lepnumiem. Jau vairākus gadus tas zied un priecē savus Saimniekus. Tā kopējo tēlu raksturo mīlestība pret ziediem, noskaņu daudzveidība, dzīvīgums un nepārtrauktā sezonālā mainība. Vietas identitāti veido ezera klātbūtne, plašums un reljefs ar būtiskām augstumu atšķirībām.
Mājas priekšpusē, stāvajā nogāze, ēku grezno akmensdārzs un turpat blakus spurainā ziemciešu pļavā ieripojis ‘’Mīlestības kamolītis ‘’, kas simbolizē ģimeni un kopības sajūtu. Dārza ziemeļu pusē realizēts sapnis par rododendru dārzu, savukārt dienvidu pusē, liela plaša terase ar skatu uz ezeru, strukturētas ‘’kvadrātu dobes’’, koši ziedoši rožu stādījumi un mazs austrumu stūrītis, kurā akmeņu miers atspoguļojas ‘bonsai’ priedē. Dārzā organiski iekļaujas arī augļudārzs, siltumnīca, bērnu rotaļu zona ar lielajām šūpolēm un gaisīgā puķu pļava ar bērzu birzi. Sava vieta dārzā atvēlēta arī dzimtas ozolam, saimniekiem zem tā guldot vēstījumu nākamajām paaudzēm par šo jauko brīdi.

Pašā ezera krastā – mazs atpūtas namiņš ar nelielu pludmali un graudzāļu stādījumiem, kas savu īsto krāšņumu parāda rudenī.

Lai dārzs būtu gatavs uzreiz, tika lietots paklājzāliens. Dārzā realizēti sarežģīti inženiertehniski risinājumi ar nogāžu stiprināšanu, krastu stiprināšanu un stādījumiem slīpumā līdz pat 45 grādiem

Dārzs, kas Galantus dārznieku sirdīm liek joprojām dauzīties straujāk – tik dzīvs, tik krāsains un interesants. Un krāšņākie pārsteigumi vēl priekšā. Paldies Ingai, Rolandam, Ievai, Kasparam, Dāvim un citiem no lielās saimes par uzticēšanos un iespēju piedalīties, īstenojot dzīvē šo skaisto dārzu.

Fakti

Gads:2011
Vieta:Baltezera krastā
Platība:~5000 m2
Dizaineris: Ansis Birznieks, Anete Koidu, Katrīna Cukure, Sintija Nagle