Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Stāsts par izsmalcinātu, elegantu un skaistu dārzu Jūrmalā, kur klasiska angļu dārza elementi veido harmonisku savienību ar mūsdienīgiem risinājumiem un augu kombinācijām. Dārzs sadalīts vairākās funkcionālās telpās. Katrai telpai kā nodaļai grāmatā, radīts savs stāsts, kas atspoguļo saimnieku sajūtas par dārzu. Un kā grāmatā, pāršķirot vienu lapaspusi pēc otras, stāsts par dārzu top arvien aizraujošāks.

Ievads – iepazīšanās ar dārzu un arhitektūru, pirmais iespaids un sajūtas. Izteiksmīgs ieejas portāls ar monumentālām kāpnēm. Pretī tām neliels granīta seguma laukums, kur nākotnē eksponēsies Lutyen dizaina sols. Granīta laukumu no abām pusēm ieskauj stādījumi. Tos papildina daudzstumbra soliterkoki. Cirptās, precīzās un apjomīgās augu formas dobēs, ļauj nojaust vērotājam, kas atklājams dārzā dziļāk.

Krāšņums – celiņu tīkls, kur savienotas masīvas, gaišas betona plāksnes ar smalku granīta ietvaru un akcenta laukumiem. Celiņi ved caur visam dārzam un bagātīgi ziedošiem stādījumiem. Stādījumos harmoniski mijiedarbojas sezonāli mainīgi ziemciešu un graudzāļu stādījumi ar rūpīgi cirptām Rietumu tūju, mūžzaļo bukšu sfērām un zemiem dzīvžogiem, kas paspilgtina dārza ģeometriskās līnijas. Lai izteiksmīgāk eksponētu augu skaistumu un telpas dimensijas, dobes veidotas kā pauguri, atsaucoties dārza sākotnējo raksturu un piejūras kāpu motīvu. Diennakts tumšajā laikā dobes izgaismo nelieli prožektori, kas dārzā uzbur noskaņu un saglabā telpiskuma izjūtu.

Dārza zona Rotaļas ģimenes jaunajām atvasēm – atrodas pārredzamā vietā no virtuves loga. Neliela zāliena aplis ieskauts gaisīgiem ziemciešu un graudzāļu stādījumiem, kurus caurvij zāliena taciņas. Te, patīkami izsauļotā laucītē, vietu atradis batuts, kas ir iedziļināts zemes līmenī. Nākotnē šeit plānots novietot arī šūpoles, vigvamu, šūpuļtīklu vai kādu citu bērniem interesējošu elementu. Zāliena apli un taciņas, tāpat kā pārējos zālienus dārzā, vienmēr perfektus uztur 2 zāliena roboti un automātiskā laistīšanas sistēma.

Pastaiga – viena no brīnišķīgajām iespējam, kuru sniedz šis dārzs, jo te intrigas, sajūtas un atklājumi ir uz katra stūra. Viens no dārza iespaidīgākajiem elementiem ir apjomīga, bet eleganta koka pergola. Tā eksponējas uz esošā, brīvās formas, tūju dzīvžoga. Pergola vizuāli noslēdz iekšpagalmu ar plašu, perfekti uzturētu zāliena laukumu. Pergola veido garu asi, kas noslēdzas pie romantiska ūdens baseina, taču otrs fokusa punkts būs pamanāms mākslas objekts. Ejot pa celiņu zem pergolas, caur vairākiem pieslēgpunktiem ir iespējams nonākt uz nelielas irdenā seguma taciņas, kas izvijas caur meža tipa stādījumiem un savienojas ar citām dārza telpām.

Atspulgs – nelielā tējnīca šeit atrodas jau ilgus gadus un nu tā pilnībā integrēta jaunā dārza konceptā. Kopējot lapenes kontūru, tai piekļaujas liels plākšņu laukums oktagona formā, kā centrā spoguļojas zems, masīvs, granīta ūdens baseins ar īvju dzīvžodziņa rāmi. Skats no lapenes slīd pāri ūdens virsmai, caur sulīgi zaļiem stādījumiem un atduras pret skaisti koptu zālienu, ziedošām dobēm un mājas veidolu.

Dzīres – dzīvojamās mājas divu līmeņu terases ieskautas ziedošā mākonī un sniedz iespēju baudīt ikdienas maltītes un gozēties saules staros ar perfektu skatu uz dārzu.

Bet grilla māja, kas atrodas otrpus zālienam, ir atsevišķa un pilnībā pašpietiekama vieta, kur baudīt ikdienu un svētkus gan nelielā, gan plašā cilvēku kompānijā. Tai piekļaujas mērogam un funkcijai atbilstoša terase ar ērtām āra mēbelēm un uguns galdu. Tur pat blakus “Baltais dārzs” ar nelielu solu ābeles paēnā, ar skatu uz mūsdienīgo virtuves dārzu.

Dārza veltes – turpinot dārza ģeometrisko, klasisko uzbūvi, arī virtuves dārzs iekļaujas kopējā konceptā. Angļu stila siltumnīca, regulāri sagrupētas paceltās garšaugu kastes, ogulāju špaleras, obeliski vīteņiem, koka sols, terracota māla podi, granīta celiņš, kas izvijas cauri un irdenā seguma laukumi. Klasisks ”layouts” jeb izkārtojums. Tikai šeit mūsdienīgu, industriālu “kiču” ienes betons, kas izmantots garšaugu kastēm un paceltajiem siltumnīcas pamatiem.

Voljers – saimniekiem svarīgi, lai dārzs sniedz baudījumu, prieku un iespējas ne tikai pašiem un ciemiņiem, bet arī ģimenes mīluļiem. Tādēļ dārza saimniecības zona atvēlēta 2 plašiem voljēriem, kur kopā mitināsies 3 suņi. Šeit stādīti dzīvniekiem draudzīgi kokaugi, kas radīs noēnojumu karstākās dienās un ieklāts irdenais segums, kas draudzīgs mīluļu ķepiņām.

Dārzs ir pavisam jauns un atsevišķi būves darbi vēl ir procesā, taču lielākā daļa dārza jau ir uzplaukusi krāšņumā.

Fakti

Gads:2021 - ....
Vieta:Jūrmala
Platība:5200 m2
Dizaineris: Ruta Gabranova, Ansis Birznieks