Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Elegants dārzs, kas radīts atbilstoši saimnieku vēlmēm pēc skaistuma, atpūtas un svētkiem! Dārzā valdošo noskaņu raksturo detaļu izsmalcinātība un kārtība it visā. Dārzā izmantotās līnijas un formas izstrādātas, balstoties uz mājas arhitektūrā sastopamajām asīm. Dārzā visur sastopamas tīras, lakoniskas formas, ko papildus dažviet akcentē zemi dzīvžogi.

Īpaši pārdomāts dārzā ir celiņu tīkls. Smalki izzīmēti seguma raksti, rūpīgi atlasīti materiāli, kas atbilst celiņu lietošanas intensitātei un dārza zonu noskaņām. Betona bruģakmens dārzā kombinēts ar saskanīga toņa betona plāksnēm, tā akcentējot dažādas dārza telpas – iebraucamo ceļu, saulainu laukumiņu pie rozēm un stādījumu ieskauto lapeni.

Dārzs pārdomāti veidots vairākos līmeņos, izceļot atsevišķas dārza zonu noskaņas un papildinot telpiskumu. Terase dārzā veidota divos līmeņos, mājas priekšdārzā izveidota paaugstināta dobe, bet virtuves dārziņš iedziļināts pāris pakāpienus zemāk par pārējo dārzu.

Dobēs izmantoto augu sortiments izvēlēts dārza noskaņu izcelšanai, pielāgojoties vietas apstākļiem, ko veido priedes, neliels noēnojums, izteiktas gaismēnu spēles. Apjomīgas rododendru un hortenziju dobes papildinātas ar ziedošām ziemcietēm nepārtrauktai mainībai. Dārza saulainākajā vietā rekonstruēta rožu dobe kļuvusi gaisīga un mainīga. Papildus, noskaņu dārzā un sezonalitāti paspilgtina arī dekoratīvajos podos iestādītās augu kompozīcijas. Lielie dekoratīvie podi gaumīgi izvietoti dārzā, izceļot atsevišķas dārza zonas, kā arī piešķirot papildus mājīguma sajūtu.

Dārzs ir ienesis jaunu elpu mājinieku ikdienā. Rīta kafija starp rozēm, svētki uz terases un vakara pastaiga, lai baudītu, pētītu un vērotu dārza mainību un tvertu daudzveidīgās sajūtas.

Fakti

Gads:2018
Vieta:Mežaparks
Platība:~1500m2
Dizaineris: Ruta Gabranova, Ansis Birznieks