Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Tērpies violetrozā nokrāsā, savu stāstu izdzīvo dārzs /  Dārza ģeometrijas Jūrmalā, kas 2022 ieguvis Jūrmalas pilsētas sakoptākā īpašuma titulu. Pēc savas būtības, dārzs ir vienkāršas, saprotamas uzbūves un mēroga, taču tas sevī ietver vairāku elementu kopumu, kas dārzu atdzīvina, piešķir tam intrigu un dārza saimniecei ikdienu padara krāšņu un iespējām bagātu.

Dārzs funkcionāli sadalīts divās zonās – aktīvā un pasīvā dārza daļa. Ikdienā visbiežāk tiek izmantota aktīvā daļa, jo tā sevī ietver dzīvojamo māju ar terasi un saimniecības ēku ar āra virtuvi. Abām ēkām pa vidu – skaisti kopts un zaļojošs zāliens.

Šajā Dārza ģeometrijas daļā galvu reibinoši zied ziedi violetrozā toņos, bet starp tām – graudzāles, kas stādījumiem piešķir vieglumu, tekstūru un raksturu. Dārzā saglabāti vairāki esošie augļu koki, kas dārza telpai jau piedod vertikalitāti, taču kā papildinošs vertikālais akcents nākusi klāt pergola, kura apaugusi krāšņām vīteņrozēm un saglabātās tik senās vīnogas vīnstīgām. Pergolas motīvi, gluži kā portāls, ieved divās, kardināli atšķirīgās telpās – virtuves dārzā un paslēptajā terasē.

Virtuves dārzs – paslēpies aiz apjomīgas dobes, pavisam nestandarta, robusts, veidots no dažāda līmeņa un izmēra betona aku grodiem, kas iesēdināti irdenā seguma pamatnē. Jāteic, ka saimniece bieži vien šeit redzama rosoties un pielāgojot to savām vēlmēm un vajadzībām, jo netipiskie garšaugu turētāji vienmēr pilni dažādām ēdamlietām un šur tur var manīt kādu nelielu, dekoratīvu dārza elementu vai figūriņu. Ūdens pumpis, piemēram, saglabāts no iepriekšējiem iemītniekiem, kaut tas nefunkcionē, tas tomēr piedod savu auru un noskaņu.

Caur pergolas portālu dodoties pretējā virzienā, var nonākt uz paceltas koka terases, kura ieskauj nelielu ūdens baseinu, kas veidots uz veciem ēkas pamatiem. Pavisam romantiska, intīma telpa, kas papildināta ziediem baltos toņos un baseina spogulī spoguļojas kā debesjums, tā ūdensrožu atspulgi. Šo telpu paslēptu no apkārtējo acīm rada apjomīgs un augsts graudzāļu stādījums, bet gar kaimiņu pusi – tūju dzīvžogs.

No terases un celiņiem, kas abpus dzīvojamai mājai, iespējams nonākt otrā dārza daļā, kas ir brīvākas struktūras un izmantojuma. Tā ir kā atsvaidzinošs kontrasts intensīvi apgūtajai dārza daļai. Šeit dominē liekas līnijas, pļautas zāliena takas un zāliena apļi un gaisīgi ziedošas pļavas salas, no kurām izslējušies koku stāvi.

Dārza ģeometrijas ir stāsts ir par kontrastiem – vienkāršību un intensitāti, romantiku un robustumu, nepieradinātu dabu un skaisti koptu dārzu, par sajūtu un vajadzību. 

Fakti

Gads:2019
Vieta:Jūrmala
Platība:1870 m2
Dizaineris: Ruta Gabranova, Ansis Birznieks