Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

100 Sajūtu Dārzs ir ārtelpa starp divām Personībām. Starp vēsturisko koka vasarnīcu un jauno, mūsdienu arhitektūras ēku. Rezultātā viens dārzs transformējas divos, atšķirīgos, īpašos, neatkarīgos, bet tomēr vienotos dārzos.

Atšķirīgs dārzs no tradicionālā dārza latviešu izpratnē, kur dominē plašums un stādījumi, kas izmantoti akcentam svarīgākajos punktos. Šeit, tieši pretēji, galvenā vieta atvēlēta augiem, sajūtām un šauriem pastaigu celiņiem. Šķiet, ka koka vasarnīca laika gaitā būtu ‘’ieaugusi dārzā’’, paslēpusies dārza dziļumā. Un turpat blakus, cita gadsimta arhitektūra, radikāli pretēja – askētiska, lielākā mērogā, ar atšķirīgu pielietojumu un uzdevumu dārzam. Dārzs šeit funkcionēs kā sasaiste, kā telpa starp diviem gadsimtiem un vienlaicīgi baudāma dzīves vide.

Dārza projekta galvenā ideja ir balstīta sajūtās, ko tas radīs tā baudītājam.

Vēsturiskās koka vasarnīcas dārzs plānots ar mērķi pārsteigt, atklāt no jauna, nesteidzīgi baudīt, uzkavēties, aizmaldīties no realitātes. Šeit pastaigājoties, zudīs telpas izjūta un dārzs kļūs pārsteidzoši liels. Liela uzmanība dārzā pievērsta detaļām – nelielām atpūtas vietām, lapenēm, paslēptiem soliņiem, dārza skulptūrām un vāzēm, ūdens un uguns elementiem, pat spogulim. Visam, kas dārzu atdzīvinās un paspilgtinās sajūtās.  Savukārt, Jaunā gadsimta arhitektūras dārzs plānots praktisks, ieturēti lietišķs, klasisks, ar brīvu dārza telpu – plašu zālienu tā centrā, kur vieta atvēlēta mūsdienu mākslas objektam.

Šis dārzs ir sajūtu ceļojums. Tā mijiedarbība ar ēku arhitektūru veidos šo vietu, kā vienotu telpu, gan ārtelpā, gan iekštelpā.

Fakti

Gads:2017
Vieta:Jūrmala
Platība:~3990m2
Dizaineris: Mārtiņš Rūtenbergs, Ansis Birznieks