Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Solīds pilsētas dārzs ir piemērs, kā soli pa solim, izdarot pareizus lēmumus un pārvērtējot iepriekšējos, tostarp nomainoties vairākiem projektētājiem un to kopdarbībā ar projektu vadītāju ir tapis lielisks, harmonisks, kompozicionāli vienots dŗzs atbilstoši saimnieku vēlmēm, vides un kultūrvēstures kontekstam.

Šī nelielā dārza tapšana bija aizraujošs ceļojums vairāk nekā 4 gadu garumā. Dārza platību strukturē esošās ēkas – dzīvojamā māja un garāža, kā arī esošie lielie koki – liepas un priede. Dārza vērtība ir cirptā liepu siena, kura veido dzīvu, zaļu norobežojumu skatam uz kaimiņu māju. “Zaļā siena” līdz ar kuba formā cirptām liepām dārza pretējā pusē un cirptajiem skābaržu dzīvžogiem, papildina ēkas arhitektūru un dārzā uzbur mazliet svinīgo, bet nomierinoši zaļoksno noskaņu, kāda pieklājas Mežaparka rezidencei. Savukārt dārza mērogs un stādījumu dobes piešķir omulību, individualitāti un īstu māju sajūtu.

Dārza kompozīcija risināta saskaņotās, lakoniskās līnijās un formās. Ienākot priekšdārzā, saulē vizošais kaltā granīta bruģa klājums mierpilni ved gar ēku uz otrā dārza daļā esošo priekšlaukumu līdzās garāžai. Abpus parādes durvīm  rotājas zemu, cirptu bukšu parteri ar baltām rozēm vasarā, narcisēm un sniegpulkstenītēm pavasarī. Savukārt otrpus mājai svinīgi izsmalcinātu ietvaru ēkas terasei veido angļu stila ziemciešu stādījumi zili – violeti- rozā toņos, kur sevišķi izceļas dažādu augumu, lapu formu un faktūru saspēle. Otrpus iebraucamajam ceļam leknā dzīvžoga priekšplānā izvietota otra – radniecīga stila un sortimenta dobe, veidojot vienotu ansambli. Virs dzīvžoga plešas špalierētu liepu rinda. Īpašu dzīvīgu pulsāciju dārza gadalaiku mainībā ienes lielā angļu stila ziemciešu dobe gar kaimiņu žogu dārza A daļā, kur ziedošu puķu grupas pamīšus ar graudzālēm dejo vējā, mirguļo rīta rasā un ir aizvien priecējošs fons mājīgai dzīvei šai dārzā.

Fakti

Kategorija: Gatavi dārzi
Gads: 2011 - 2015
Vieta: Mežaparks
Platība: 1697m2
Dizaineris: Ansis Birznieks, Anete Koidu, Katrīna Cukure