Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

Moderns vasaras māju ciemats ”Mākoņu brīvdienas” demokrātiski domājošiem un atvērtiem cilvēkiem. Pasūtītāja vēlme bija radīt pilnīgi dabīgu ainavu, kas iekļautu oriģinālu un moderu arhitektūru, tādējādi bagātinot to un uzsverot atpūtnieku tuvumu dabai.

Brīvdienu mājas praktiski tiek apdzīvotas vasarās un brīvdienās, un to saimnieki pilsētas un mākslīgas vides ‘labumus’ ir izbaudījuši līdz mielēm, lai brīvajā laikā atveldzētos pie dabiski augošas pļavas līgošanas piejūras vējos.

Kopējā ciemata teritorija ir vienota un īpašumus atdala vien ‘psiholoģisks’ žogs – stabi ik pēc pāris metriem, kas papildināti ar plašām un brīvām krūmu stādījumu dobēm, līdz ar to šī daļa nav jākopj vispār – vien rudenī jānopļauj visa ‘pļava’. Pļavas iegūšanai tika sēts speciāls lauku pļavas maisījums, kas satur daudzas lauku puķu sugas. Katras mājas priekša un tuvākā apkārtne veidota, lai to var apkopt un uzturēt intensīvāk un kvalitātē, kāda nepieciešama, lai atpūstos, vakariņotu un spēlētu spēles piemājas dārzā – pamatā neliels zāliens un ielas pusē graudzāļu stādījumi, kas vējainajā vietā īpaši iederas.

Celiņš uz māju veidots kā koka laipa, lai maksimāli samazinātu mākslīgu segumu virsmas. Kopīga iela, volejbola un basketbola laukums kā arī ugunskura vieta un liels dīķis ir atbilstoša pieeja, lai vienotu kaimiņus, nodrošinot tiem dzīvi dabā, taču arī ierasto komfortu. Protams, šāds projekts ir īstenojies tikai pateicoties visu iedzīvotāju sapratnei un vēlmei dzīvot vienotā un interesantā vidē. Līdzīgas kvalitātes un izpildījuma projektu Latvijā pagaidām nav.

Fakti

Kategorija: Gatavi dārzi
Gads: 2016
Vieta: Sakas pagasts
Platība:
Dizaineris: Iveta Grīviņa, Ansis Birznieks