Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Apraksts

 Šī dārza sajūtas un noskaņas,  jau pirms mūsu tikšanās, kādu laiku mājoja saimnieku prātos. Jau sākumā saimnieki skaidri definēja savu redzējumu un uzskaitīja nākotnes dārzā vajadzīgās funkcijas, akcentējot, ka no dārza vēlas ne vien skaistu sajūtu oāzi, bet arī praktisku dzīves telpu.

Dārza projekta ietvaros, esošais, pārredzamais zāliens mājas priekšā pārveidots 7 funkcionālās dārza zonās. Kur ik mazākā detaļa tikusi pārdomāta ar lielu rūpību un vērību.

Mājas priekšā, starp noliktavu un ieejas durvīm, izveidots neliels, stādījumu iekļauts priekšdārzs, kas akcentē ieejas durvis. Turpat blakus augu ieskautajā terasē – vieta ģimenes ēdamgaldam, atpūtas zonai ar krēsliem, un rūsinātā metāla kastēm. Paaugstinātās, rūsinātā metāla kastes, terasei piešķir telpas sajūtu un paslēpj to skatienam no ielas. Turklāt tas ir funkcionāls, mainīgs dārza elements, ko saimniece katru gadu var sastādīt savādāk. Terases priekšā plašs zāliena laukums ar senu ābeli, zem kuras zariem, omulīgi paslēpusies rotaļu mājiņa ģimenes atvasītei un šūpoles. Aiz šūpolēm – fragments ziedošas puķu pļavas, kam cauri ved pastaigu taciņa uz nākamo dārza zonu, pie lielās, krāšņās ziemciešu un krūmu dobes. Mājas otrā pusē saglabāta vieta ogulājiem, avenēm un komposta kastei.

Šis ir mūsdienīgs pilsētas dārzs Ģimenei; inteliģentiem, sirsnīgiem un radošiem cilvēkiem, ar savu, skaidru pasaules redzējumu. Ģimenei, kam rūpes par zālienu sagādā prieku, un puķu pļavas fragments kļūst par eksperimentu lauciņu, kur rudens pusē uztaisīt siena gubu. Ģimenei, kas dārzu sev izvēlas ne tikai kā estētiski skaistu vidi, bet jaunu vaļasprieku, kur pavadīt laiku.

Paldies Kristai, Romānam un Elzai par iespēju uzburt prieku un radīt Jums personīgu, sirdij tuvu dārzu!

Fakti

Kategorija: Gatavi dārzi
Gads: 2017
Vieta: Mārupe
Platība: ~1000 m2
Dizaineris: Sintija Nagle