Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Le Jardin Plume jeb Spalvu dārzs ir Silvijas un Patrika Guibel privātais dārzs, kas atrodas Francijā, Normandijas reģionā. Veidojot dārzu, saimnieki strikti turējušies pie sākotnējās idejas radīt gaisīgu, harmonisku dārzu šarmantajā Normandijas ainavā. Dārzu, kas būtu bagāts ar ziediem, tauriņiem un bitēm, un vējš rotaļātos ar augu siluetiem.

Dārzs tapis pēdējo 20 gadu laikā. 1996. gadā ši vieta bija vien 2.85 ha liela zemes platība līdzenumā, kur atradās vecs, slikti kopts augļu dārzs, aitu ganības, vairākas ēkas un Normandijai raksturīgs norobežojošs, augsts dzīvžogs gar īpašuma robežu. Taču Normandijas šarms un lauku romantika apbūra Silviju un Patriku. Un viņi izlēma, ka šī vieta kļūs par viņu jaunajām mājām un vietu, kur veidot savu dārzu.

1997. gadā jaunie saimnieki ķērās klāt īpašuma sakārtošanai un dārza plānošanai. Kā pirmo uzdevumu izvirzot esošā Augļu dārza pārveidošanu, lai tas kļūtu vieglāk apsaimniekojams.

  Dārza plānojums veidots regulārās, ģeometriskās formās iedvesmojoties no Francijas dārzu tradīcijām un Renesanses, Baroka laika parkiem.

Augļu dārza koki ir kā aleju rindas, bet pļavas kvadrāti ar pļauta zāliena takām ir centrālās asis, kas vienlaicīgi atspoguļo kontrastu starp dabisko un cilvēka radīto. Dārza kompozīcijas centrā līdzīgi kā klasiskos parkos atrodami ūdens elementi. Šajā dārzā tie ir divi askētiski, kvadrāta formas baseini. Dārzā daudz izmantoti dažādi dzīvžogi. Atrodami gan klasiski cirpti dzīvžogi no skabārža un īves un mūžzaļā bukša, gan orģināli formēti – ar robotu malu, veidojot viļņu rakstu vai mākoņa efektu. Lielajiem dzīvžogiem dārzā ir nozīmīga loma. Tie ne vien sadala telpu, bet arī aizsargā to no spēcīgiem vējiem.

Plašais dārzs sadalīts vairākās tematiskās dārza daļās. Lielais Augļu dārzs, Vasaras dārzs, Rudens dārzs, Spalvu dārzs, kas devis nosaukumu visam kopējam dārzam un Ziedu dārzs.

Ziedu dārzs sākotnēji veidots kā klasisks franču virtuves dārzs jeb ‘pottager’, taču laika gaitā saimnieki to pārveidojuši par sezonālu ziedu dārzu, ar šaurām taciņām, mākoņcirpuma bukšu dzīvžodziņiem un metāla vīteņaugu arkām, ko vasarās apaudzē ar smaržīgiem puķuzirņiem.

Saimnieki īpašu uzmanību pievērš detaļām un augu kombinācijām. Stādījumiem saimnieki izvēlās 3 – 5 augu kombinācijas, ko izvieto atkārtoti, nelielās grupās.

Le Jardin Plume dārzā daudz izmantotas graudzāles, smaržīgi augi, dažādas ziemcietes, viengadīgās un divgadīgās puķes.

Stādījumu veidošana dārzā notiek pēc sajūtām, skatoties uz vietas un improvizējot ar pieejamajiem resursiem. Detalizēta apstādījuma plānu izveidi saimnieki uzskata par nevajadzīgu laika un resursu tēriņu, kuru realitātē tāpat pārveido.

Stādījumu plānošana šeit ir kā vizualizēšanas spēle. Apstādījumus plānošana notiek reizē ar augu izlikšanu dobē,  domājot par krāsu kombinācijām, par to kas ziedēs pēc tam un, kur nepieciešami augstāki vai zemāki akcenti.

Dažās dārza daļās, lai piešķirtu dārzam daudzveidību, saimnieki apzināti izmantojuši tikai vienas kultūras augus.

Rezultātā, 20 gadu laikā Silvija un Patriks izveidojuši iespaidīgu Renesanses mēroga dārzu, mūsdienu radošā interpretācijā.

Senais ābeļdārzs, ģeometriskā struktūra, ūdens spogulis un stādījumu stils šo visu savieno harmoniskā, gaisīgā un gaumīgā mākslas darbā, kas saplūst ar turpat aiz sētas esošajām govju ganībām un ik uz soļa rotaļājas ar seno Normandiju.

Vairāk informācijas par Le Jardin Plume vari atrast šeit: http://lejardinplume.com/