Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Kādas mēbeles izvēlēties, lai būtu ērti un omulīgi? Kā jutīsies vai grib justies mans ķermenis plānotajā atpūtas vietā vai vispār – visā dārzā?

Gar acīm ņirb redzētais viesos, ceļojumā vai mājlietu viekala reklāmā: Lakonisks pusdienu galds ar krēsliem vasaras kafejnīcā. Baļķis sēdēšanai ar skatu uz upes senleju līdzās kādai tūrisma takai. Masīvs tēsta koka galds un soli ceļmalas krogā. Smalks, balts koka soliņš ar roku atzveltnītēm kādā no restaurētajām lauku muižām. Pāris noputējušu plastmasas krēslu tantes dārza mājiņas nojumē… Un kur tad vēl internetā salūkojamas bildes un piedāvājumi– dažnedažādi aprīkojumi, lai būšanu dārza atpūtas vietās padarītu jaukāku: šupuļzviļņi, dīvāni, pat dārza gultas! Vannas, baļļas, džakūzi, vai arī viss nepieciešamais no iekštelpām neatkarīgas “dārza virtuves” izveidošanai. Un tā bez gala.

Pirms traukties uz mēbeļu tirgotavu vai noklikšķināt “Pirkt” pogu internetā, lietderīgi apdomāt dažus mēbeļu izvēles apsvērumus. Precizēsim, kuru vietu dārzā vēlamies “apmēbelēt”.

Iespējams, ir gādāts dārza projekts zinoša speciālista izpildījumā, un tur jau nodefinētas dažādās funkciju zonas ar ieteicamajām mēbelēm. Var būt arī vienkārši laika gaitā intuitīvi atrastās dārza omulīgās vietas, kur patīkami uzturēties. Ja vēlamies dārza atpūtas vietu mērķtiecīgi iekārtot, tad pirmais ir šīs vietas “grīda” – segums, uz kura novietosim mēbeles un pulcēsimies. Noteikti vajadzētu plānot cieto iesegumu (bruģakmens, plāksnes, u.c.) vietā, kur plānojam pulcēties regulāri. Zālienā izvietojot dažādas lietas un bieži mīņājas, zināms kas notiks – neglīti caurumi un zāles kušķi, ne skata, ne parocīgas apkopšanas.

 

Tādēļ tieši zālienā novietot mēbeles varētu vienīgi īslaicīgiem nolūkiem, vai vietās, kur uzturamies retāk un neregulāri.

Bieži atpūtas vieta veidojas tieši līdzās mājai kā koka, kompozītmateriāla, plākšņu vai cita materiāla seguma ārtelpas terase. Tuvais izvietojums mājai mēbelējuma izvēlei prasīs īpašu piedomāšanu pie stila piemērotības un vizuālās kvalitātes, kā arī – mēroga.

Proti, mēbeles līdzās lielai, staltai ēkai mēbeles var būt pamatīgas un smagnējas, savukārt mazā iekšpagalmiņā smalki veidotas un viegluma iespaidu raisošas. Taču jebkurā gadījumā – ērtas un pieskārienam tīkamas.

Ja plānots regulāri pulcēties uz kopīgām maltītēm svaigā gaisā, tad būs nepieciešams kārtīgs pusdienu galds ar krēsliem. Vakar pasēdēšanai draugu lokā noderēs dārza dīvāns un galdiņš. Ja veidots laukumiņš vai plašāks lievenis pie durvīm, tur reizēm noder kāds sēžamais īslaicīgai uzgaidīšanai vai pirkumu tīkliņu novietošanai. Piemērotā situācijā šādu nelielu kompaktu soliņu vai dārza krēslu var labi iekombinēt priekšdārza zonā, un tas var pildīt pat dekoratīvu funkciju.

Dārza ainava bieži pati stāsta, kādas mēbeles šeit noderētu un iederētos.

Plašākā lauku sētā noteikti būs vairākas atpūtas vietas, katra var būt ar savu noskaņu un iekārtojumu. Varbūt tā būs smaržīgu filadelfu ieskauta vietiņa pie pirts dīķmalā ērtām un pamatīgām silta koka mēbelēm. Varbūt ugunskura vieta pļavas vidū, kur vieta koka baļķu sēžamajiem. Vai, ja daba apdāvinājusi ar skatu uz skaistām, mežainām tālēm – tad kāds vienkāršs soliņš liepas pavēnī apcerīgai skata baudīšanai.

Iedvesmu un piemērus gaumīgai un daudzpusīgai soliņu izvietošanai ainavā var smelties vecajos Eiropas parkveida dārzos, kur kā kvalitatīvas, funkcionālas un dekoratīvas mēbeles tie tiek novietoti dažādās vietās – garāka celiņa malās, parspektīvas galapunktos, vietās no kurām paveras interesanta skatu līnija, vai kur pie vaiga smaržo aromātiski ziedi.

Ja dārzā ir izteiksmīgs reljefs, dārza mēbeļu funkcijas var apvienot ar mazajām arhitektūras formām. Piemēram – atbalsta sieniņu starp divu augstumu zemes līmeņiem var papildināt ar sēdvirsmu, tādējādi soliņa funkciju vizuāli plūstoši iekļaujot ainavā.

Mēbeļu dizains ir plaša tēma, bet galvenie aspekti, ko izvērtēt: stils, materiāls, kvalitāte, ergonomija.

Stils (vēsturisks, moderns, u.t.t.); Materiāls – tā izturība, krāsa, virsmas sajūta un tekstūra. Mēbeles uzbūves ergonomija – laba atbilstība cilvēka ērtībai. Ir noteikti izmēri sēdvirsmas augstumam, platumam u.c. parametriem, lai nodrošinātu ērtu un cilvēka fizioloģijai atbilstošu mēbeles ekspluatāciju. Mēbeļu stabilitāte – vislabāk, ja ir plašs atbalsta laukums novietošanai uz virsmas, arī psiholoģiski komfortablāk. Laikapstākļu un klimata noturība.

Mēbeles dārzā ir iespēja arī izpaust tā saimnieku dzīvesstilu, vērtības, attieksmi pret vidi. Izcelt un pastiprināt dārza un ēku vēsturisko aspektu, panākt dažādas noskaņas. Mēbeles kā mākslas objekts dārzā. Veids kā popularizēt Latvijas dizainu, piemēram: Maffam freeform vai 100Acorns, u.c.

Kopumā, mēbeļu radīšana kā hobijs un pašizpausme ir vesela atsevišķa pasaule. Vai tas būtu jūras izauklētu koka zaru veidojums zvejnieka sētā, vai pašu rokām pagatavojams komplekts no rūpniecības koka paletēm, kas, nokrāsojot un papildinot ar mīkstiem spilveniem var kļūt par stilīgu un ekoloģiski draudzīgu mūsdienīgas ārtelpas iekārtojumu.

Ieteicams uzmanīties ar lētu iespaidu radošiem, reizēm banāliem vai īpaši savdabīgiem izstrādājumiem.

Ieteikumi ierosmei:
-Lasi grāmatas!
-Ceļojot esi vērīgs!
-Lūkojies plašāk!
-Iedvesmojies no dārzu festivāliem!
-Interesējies par dārzu profesionāļiem, seko tiem sociālajos tīklos! Veido pinterest kolekcijas!

Esi prasīgs un lietpratīgs klients jeb pircējs pret produktu un tā piedāvātājiem! Garantija. Kopšanas nosacījumi. Ekoloģiski draudzīgi materiāli? Veselais saprāts, loģiskā domāšana un prieks par labu dizainu būs labākie palīgi un ceļabiedri aizraujošajā mēbeļu izvēles procesā!