Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Jardin Agapanthe jeb Agapantu dārzs ir Ainavu arhitekta, dārzu dizainera Alexandre Thomas privātais dārzs Normandijā, kas tapis vairāk kā 20 gadu garumā, 9000m2 platībā. Dārzs kā laboratorija, kur tā saimnieks joprojām eksperimentē ar dažādiem dārza dizaina, telpas un augu kompozīcijas risinājumiem.

Alexandre Thomas ir pieredzējis ainavu arhitekts, ar 25 gadu pieredzi privātu dārzu radīšanā, veidojot tos atbilstošus klientu vēlmēm, vienlaicīgi izpaužot savu spilgto personību. Viņa projektētie dārzi un orģinālā pieeja darbam, atnesuši viņam aizvien pieaugošus panākums un popularitāti gan Francijā, gan ārpus tās.

Saimnieks, sava dārza stilu raksturo kā klasisku dārzu, kas savienots ar eksotisku fantāziju.

Dārzs ar drosmīgiem, daudzveidīgiem risinājumiem, plašu materiālu pielietojumu un augu sortimentu, un pat ūdens klātbūtni tā dažādos veidos. Saimnieka mīlestība pret augiem atspoguļojas stādījumos, kas šeit ir tik bagātīgi un blīvi, ka dažviet nepieciešams pat spraukties garām.  Dažviet,  dārza telpas vai   maza atpūtas stūrīša atrašana blīvi sastādītajā dārzā kļūst par piedzīvojumu.

Dārza platība ir vairāk kā 9000m2, bet šeit nav ne kvadrātmetra zāliena!

Šim laikmetīgajam, klasiski eksotiskajam dārzam izstrādāta pārdomāta struktūra. Dārzs izveidojies kā labirints, kā dārza telpu sērija ar dažādām noskaņām. Labirintu veido sienas, terases, čalojoši ūdens strautiņi un dīķīši, mazas terasītes un atpūtas stūrīši dažādos dārza līmeņos. Taciņas un pakāpieni, kas ved augšup vai lejup, kopā ar atbalsta sienām, piešķir dārzam dziļumu un nojauc telpas robežas.

Lai vēl vairāk izceltu dārza eksotisko raksturu un augu struktūras, mulčas vietā dārzā izmantota baltā smilts.

Turklāt, katra taciņa dārzā aizved pie kāda pārsteiguma galapunktā. Katrs celiņš aizved uz – un pēc tam no – rūpīgi izplānota, skaista galamērķa.

Tas var būt vienkāršs, skaists betona pods, vai privāta, paslēpusies terase ar skaistiem krēsliem un galdiņu. Vai stādījumos paslēpies dīķis ar dekoratīvām zivīm. Pastaigājoties pa dārza celiņiem, ja būsi pietiekoši vērīgs un kluss, pamanīsi arī tā iemītniekus – saimnieka dekoratīvo vistu saimi rosāmies zem kāda krūma, vai kādu no skaistajiem, pūkainajiem trušiem.

Dārza atmosfēru paspilgtina vēl viena tās saimnieka aizraušanās. Ik uz soļa dārza sastopami dažādi antikvāri priekšmeti un mēbeles – krēsli, dekoratīvi puķu podi, krūkas, vārti, dažādi obeliski un dekoratīvi stabi, pat senlaicīga aka. Dažus no šiem elementiem iespējams arī iegādāties.

Jardin Agapanthe viennozīmīgi ir drosmīgs dārzs, kas pārsteidz ikvienu. Atšķirība vienīgi ir tajā, ka viena daļa apmeklētāju to dievina dēļ tā daudzajām telpām un risinājumiem, bet otra uzskata par pārāk haotisku un sablīvētu. Neatkarīgi no tā, abas puses atzīst, ka radīt dārzu 9000m2 platībā, kur nav neviena! zāliena kvadrātmetra, bet katrs stūrītīs ir rūpīgi izmantots un izplānots  – ir mākslas darbs, kur ieguldīts ļoti liels darbs, talants un enerģija.

Vairāk informācijas par dārzu vari atrast šeit : http://www.jardin-agapanthe.fr/en/