Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Projekta autori: Vita Sackville-West un Harold Nicolson

Sissinghurst pirmssākumi meklējami jau 13 gs. vidū. Gadsimtu lokos tā piedzīvojusi gan labākus, gan sliktākus periodus. Kad 1930 gadā Vita Sackville-West un viņas vīrs Harold Nicolson iegādājās šo īpašumu, nolaistās ēkas vairāk līdzinājās drupām, taču  romantiskā un īpašā vietas atmosfēra iedvesmoja šīs vietas atjaunošanai. Šodien esošais skaistais dārzs vēl tikai mājoja saimnieku iecerēs, bet jau 1938.gadā tas pirmo reizi tika atvērts publikai.

Dārza radīšanā, gan Vita, gan Harolds bijuši vienlīdz svarīgi dārza autori.

Harolds dārzā izveidojis struktūru, ģeometrisko plānojumu, celiņu tīklu, simetrijas asis un telpu zonējumu, savukārt Vita dārzu pārvērtusi krāsās, ziedu kupenās, kur cauri nespīd pat zemes pleķītis.

Dārza veidošanā jaunie saimnieki iedvesmu smēlušies no slavenās Gertrude Jerkyll un Edwins Luytens radītajiem dārziem. Pēc Vitas nāves, viņas vīrs nolēma Sissinghurst dārzu uzticēt National Trust – sabiedriskajai organizācijai, kas rūpējas par dabas un vēstures pieminekļu saglabāšanu Lielbritānijā.

Dārzā valdošo noskaņu lielā mērā nosaka apkārt esošās sarkano ķieģeļu būves un sienas. Tā vietā, lai vecās, pussabrukušās sienas nojauktu, Harolds nolēma tās atjaunot, un papildus uzbūvēja vēl jaunas sarkano ķieģeļu sienas. Tās, ne vien veido dārza izteikto telpisko struktūru, bet arī īpašu dārza mikroklimatu, kas ļāvis dārza sortimentā izmantot neredzētus, jaunus siltzemju augus. Kopā ar sienām dārza telpu sadalīt palīdz arī augsti, cirpti dzīvžogi, kas veido garus pastaigu koridorus, kur skatpunktu centrā izcelta kāda vāze vai dārza skulptūra.

Katra no 13 dārza telpām, veidota ar atšķirīgu raksturu, noskaņu, krāsu paleti, pielietoto augu klāstu.

Sissinghurst Dārzs veidots kā intriģējoša, atsevišķu telpu grupa. Katrai telpai piešķirts savs  nosaukums, piemēram, Baltais dārzs, Garšaugu dārzs, Riekstu dārzs, Pavasara dārzs, Violetais dārzs, Rožu dārzs. Dārza telpas izkārtotas tā, ka, tiklīdz esi izbaudījis vienu dārza telpu, dziļumā pavīd šaurs celiņš vai durvis ķieģeļu sienā, kas vedina doties tālāk, nākamājā dārza ‘’istabā’’.

Pastaiga dārzā veidota kā piedzīvojums, kas nemitīgi atklāj kaut ko jaunu. Tā vedina arvien dziļāk dārzā, mudinot atklāt  ko jaunu un pētīt dārzu detalizēti, vērojot tā detaļas.

Vairāk par šo dārzu: www.nationaltrust.org.uk.sissinghurst-castle-garden