Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jardins d’Angelique, galantus ceļo, galantus dārzi, idejas dārzam

Jardins d’Angelique saimnieki Gloria un Yves Lebellegard sāka veidot 1989. gadā par piemiņu savai vecākajai meitai Anželikai (Angelique). Nereti šo dārzu dēvē par amatieru dārznieku dārzu, jo nedz saimniekam, nedz saimniecei dārzu plānojot nav bijušas iepriekšējas zināšanas šajā jomā. Saimniece Gloria studējusi tēlotājmākslu Spānijā, un stādījumu dizainam piegājusi kā mākslinieks skatoties uz audeklu. Meklējot perfektu krāsu balansu un kontroli. Savukārt saimnieks Yves, savu mīlestību pret rozēm, realizējis dārza stādījumos, kur atrodamas vairāk kā 2000 dažādas rožu šķirnes.

Īpašuma vidū atrodas romantisks 17. gadsimtā celts muižas nams, tā priekšā atvēlēta vieta plašam zālienam un garai rožu dobei, bet dārza pārējais skaistums sadalīts divās lielās zonās. Abas dārza daļas savlaik radītas no nekā.

Vienā dārza daļā – romantisks angļu dārzs mājas priekšpusē –  bagātīgs, košs, mazliet mežonīgs un intriģējošs.

Šeit zāliena takas ved cauri bagātīgām dobēm maigās balti, rozā, violetzilās toņkārtās. Stādījumu sortimentā izmantoti gan kokaugi, gan skujeņi, gan ziedoši krūmi un ziemcietes. Saimnieki radoši un drosmīgi izmantojuši dažādus elementus. Piemēram, spoguli gara celiņa galā, gan nelielu strautiņu, kam pāri ved romantisks tiltiņš. Gan arī paslēpuši nelielu lapenīti stādījumu ielokā. Un pat instrumentu šķūnītis dārza dziļumā, lai gan necils, tomēr noformēts skaisti. Šeit ik uz soļa, paveras kāds jauns skatupunkts, kāda jauna taka, kas aicina izpētīt.

Jardins d’Angelique, galantus dārzi, idejas dārzam

Otrā dārza daļā – itāļu klasiskais dārzs jeb ’Baltais dārzs’ mājas otrā pusē. Ar bukšu ierāmētām parterdobēm, ģeometriski izkārtotu dobju struktūru, īvju topiārijiem un strūklaku centrā.

Atšķirībā no tradicionāliem šāda veida dārziem, kur izmantoto viengadīgās vasaras puķes, saimnieki šeit izvēlējušies ziemciešu, graudzāļu, hortenziju, rožu kombinācijas balti rozā toņos. Turklāt, Baltais dārzs pārsteidz vēl ar vienu elementu – lielu koku tā vidusdaļā. Radošs, praktisks un filosofisks risinājums. Koks jau pāris gadus ir nokaltis, taču tā vietā, lai to nozāģētu, saimnieki to ir pārvērtuši par centrālo elementu.

Tā kā dārzs ir veltīts viņu meitai Anželikai, kokā simboliski iekārtas plāksnītes ar vārdiem mīlestība, cerība, sapnis, laiks u.c. Nokaltušais koks sulīgi zaļajā dārzā izceļas un simboliski liek aizdomāties dzīvības vērtību.

Jardins d’Angelique liela uzmanība pievērsta detaļām – abām dārza zonām izveidoti ieejas portāli. Angļu dārzam tie ir vienkārši, glīti nokrāsoti, metāla kaluma vārti, bet itāļu klasiskajam dārzam – ieejas portāls, kur izvietota spoguļa, sukulentu un sūnu kompozīcija.

Noskaņas paspilgtināšanai dārzā daudz izvietoti dažādi soliņi, keramiski trauki putnu dzirdināšanai, dekoratīvi podi, enģeļu figūriņas, lejkannas. Dārza sienā izbūvēta pat neliela grota, un šeit novietota skulptūra.

 

Jardins d’Angelique, galantus dārzi, idejas dārzam

Lai gan dārzu mīļotāji un daži dārzu jomas speciālisti varētu iebilst, ka stādījumu sortiments dažviet ir haotisks un  dārzs varētu būt vēl pārdomātāks, mēs šoreiz koncentrējamies uz labo. Šim dārzam piemīt sava īpaša noskaņa. Rotaļīgums, rūpība un dziļš, patiess stāsts.

Dārznieka mīlestība, kas spraucas caur ziediem un detaļām! Dārzs sapņotājam, romantiķim un filosofam. Dārzs mīlestībai.