Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Jardin de Bois Richeux ir kā ceļojums laikā. Iespēja nokļūt Viduslaikos, kad noteicošā loma bija praktiskam pielietojumam un stingrai kārtībai.

Uzskata, ka saimniecības nosaukums ‘BOIS RICHEUX’ cēlies no kāda teiksmām apvīta meža. No meža, kur starp ozoliem, gobām un izkaisītiem megalītiem, senā pagātnē druīdu priesterienes devās pareģot nākotni. Bois Richeux kā saimniecība tikusi izmantota jau kopš ķeltu laikiem. Gadsimtu gaitā īpašums vairrākkārt ticis pārdots. Kādu laiku atradies Chartres Katedrāles īpašumā un vairāk kā 300 gadus bijis Maintenon pils pārvaldībā, līdz kļuvis par privātīpašumu.

1991. gadā Hubert Mourot iegādājās šo īpašumu kā vasaras rezidenci savai ģimenei, taču pašam nemanot, šī vieta kļuva par kaut ko vairāk..

Šeit atrodoties, šķiet, ka Bois Richeux dārzs kopā ar ēkām saglabājies no Viduslaikiem. Taču patiesībā, dārzs tika atjaunots 1996. gadā. Balstoties uz vēstures faktos atrodamo informāciju par šo vietu.

Dārzs atjaunots tajā pašā vietā, kur tas atradies agrāk. Tas nav strikta vēsturiska reprodukcija par aizgājušo laiku, jo nekad nav atrasts tā orģinālais plāns. Bois Richeux ir interpretācija par Viduslaiku dārzu, tradicionālu, un tik vienkāršu un vienlaicīgi dekoratīvu un bagātu, cik vien tas iespējams.

Dārzs ir sadalīts vairākās zonās. Tas sākas ar ieejas portālu aiz masīviem ieejas vārtiem īpašumā un tālāk ar pergolu tuneli, kas apaudzēts ar vīteņrozēm, vīnogām un sausserdi. Iekšpagalma vidū atrodas plašs, praktisks seguma laukums un 3 dekoratīvas dārza zonas – Garšaugu dārzs, Aromātiskais dārzs un Sakņu dārzs – ko pa perimetru noslēdz cirptu skabāržu aleja.

Garšaugu dārza zonu ierāmē cirpti, noapaļotas formas, zemi bukšu dzīvžodziņi. Savukārt, Aromātiskais dārzs sastāv no pļavas augiem; ar tekstūrām, aromātiem, kas atspoguļo vieglumu. Sakņu dārzs – izkārtots glīti pītās vītolu klūgu kastēs. Šeit sastopamas gan bietes, gan burkāni, gar ķirbji. Visi augi, kas baro un dziedē vienlaicīgi.

Dārza unikalitāti veido ne vien tā zonējums, funkcionalitāte, bet, galvenokārt, šeit sastopamie augi.

Šeit savākti vairāk kā 200 dažādi, ar ārstnieciskām īpašībām apveltīti augi, kas tikuši izvēlēti balstoties uz Charlemagne’s Capitulary aprakstiem par reģionu 13.tajā gadsimtā. Visi augi, kas aug šajā dārzā, dziedē un baro, lai gan daži no tiem ir toksiski un ir jāzmanto ļoti ierobežotos daudzumos. Šodien saimnieki augiem atraduši vēl vienu pielietojumu – perfūmu, smaržu ražošanai.

Lai gan pats dārzs, ir salīdzinoši neliels, tajā ir kaut kas maģisks un netverams. Šis ir dārzs, kas atspoguļo to cik svarīga ir ideja un detaļas. Neaprakstāms, netradicionāls skaistums!

Vairāk informācija par dārzu:  www.boisricheux.com