Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Mana apsēstība ar terases podiem sākās vairākus gadus atpakaļ. Tajā laikā man vēl nebija skaista, ziedoša dārza no aprīļa līdz oktobrim. Tādēļ terases podi bija mani pirmie baby steps, kā savā ārtelpā ienest ziedošus stādījumus. Mans sākums bija vasaras hortenzijas – tās mani darīja traku, un es ļāvos!

Tomēr, lai cik skaistas puķes vai augu stādījumus es veidotu, mani neapmierināja Latvijā pieejamo terases podu piedāvājums. Māla podi šķita par rižu, plastmasas piedāvātie… nu tie bija plastmasas! Kādu laiku samierinājos ar pītiem terases podiem, bet šķita, ka tie vairāk piestāv lauku mājas vai vasarnīcas konceptam.

Man ir prieks piedāvāt tiešām labus terases un balkona podus no Vācijas labākajiem ražotājiem mūsu projekta www.letitbloom.lv ietvaros.

Kā izvēlēties terases podu?

Pirmkārt, izdomā kur vēlies podus novietot un kādēļ.

Ja vēlies veidot nenoteikta rakstura kompozīciju, skaisti izskatīsies 3 – 4 podi dažādās formās un augstumos, kas sakārtoti vienā grupā. Nav noteikuma, ka tiem jābūt no vienas sērijas vai materiāla, droši eksperimentē! Varbūt vēlies akcentēt savas mājas ārduvis ar diviem vienādiem puķu podiem pie ieejas? Vai vēlies veidot terases norobežojumu no dārza, vai paslēpties no kaimiņu acīm, veidojot konkrētu ārtelpas zonu uz terases?

Otrkārt, jāsaprot, kāda materiāla un krāsas pods būs īstais.

Nemainīga un stabila klasika ir eleganti glazēts keramikas pods. Jāņem vērā, ka šāds pods ir patiešām smags, pat tukšs.  Jāsaka, lai arī esmu bijis dažādu imitāciju pretinieks, šis priekšstats tika sagrauts, redzot vācu ražotāju stiklašķiedras izstrādājumus dažādās krāsās un faktūrās – terases podi izskatās patiesi autentiski, tie ir viegli un ļoti izturīgi pret skrambām. Es noteikti ieteiktu podu ar vienu vai vairākiem noteces caurumiem. Kādreiz izmantoju lielos plastmasas podus bez noteces, un patiešām skaisti augi aizgāja bojā, jo mitruma kontrole nebija iespējama.

Treškārt, noteikti jāpārbauda, vai pods ir sala izturīgs.

Jo ko gan darīt ar 100 litru lielu podu ziemā un kur to glabāt? Puķu poda ziemcietība tiek definēta to atbilstoši ražojot. Taču jāņem vērā, ka poda sala izturība ir atkarīga arī no Tevis – galvenais, kādēļ pat sala izturīgs pods var saplīst vai saplaisāt ziemā, ir tur uzkrātais ūdens, kas sasalstot saplēš podu. Tādēļ pārliecinies, ka pods novietots uz kājiņām, un liekais ūdens var brīvi iztecēt kā arī pirms poda pieldīšanas un stādīšanas parūpējies par atbilstošu drenāžas risinājumu.

Un piedzīvojums sākas!

Sīpolpuķes agram pavasarim, vasaras puķu kompozīcija tveicīgiem vakariem, krizantēmas rudens krāsu priekam un mierīga ziemas kompozīcija kā skaists gada noslēgums. Jārīkojas! Ienāc www.letitbloom.lv un uzzini daudz vairāk par dārza podiem.