LatvianRussian (CIS)
Zāliena uzlabošana - piesēja Nosūtīt draugam

Zāliena piesēšanas galvenais uzdevums ir atjaunot un uzlabot zāliena zelmeni, lai tas atkal ir blīvs, zaļš un izturīgs. Sporta zāliens ir pakļauts pastiprinātai slodzei, tāpēc zelmenis var zaudēt kvalitāti - vēlamās sugas ir cietušas no slodzes, slimībām vai sausuma, to īpatsvars un konkurētspēja ir būtiski samazinājusies, taču vieta tukša nepaliek, to aizņem nezāles, kas nav slodzes noturīgas un arī vizuāli bojā zāliena izskatu.

Piesējot, jāizvēlas atbilstošs zāliena sēklu maisījums, jo sporta prasībām atbilstošas ir tikai nedaudzas zāļu sugas. Pirms piesējas rūpīgi jāizvērtē esošā zelmeņa stāvoklis, lai saprastu, ar kādu maisījumu vai tīru sugu jāpiesēj. Tāpat jāpārzin lietojamās izsējas norma, pareizais sējas laiks un tehnoloģija. Easygreen lieto dažādu izmēru sējas iekārtas, kas strādā ar augsnes perforācijas principu, kas šobrīd pasaulē ir atzītākā un efektīvākā zāliena piesēšanas metodika. Mūsu rīcībā ir Latvijā vienīgā 2m plata zāliena piesēšanas iekārta. Ideālam rezultātam piesēja tiek veikta divos gājienos, mainot kustības virzienu. Piesēšanu lietderīgi apvienot ar vertikulēšanu, smilšošanu, aerāciju un mēslošanu.

Labā laukumā piesēja nepieciešama ne retāk kā katru otro gadu, neatkarīgi no zāliena stāvokļa, taču, atkarībā no ziemošanas stāvokļa vai nepareizas kopšanas un / vai lietošanas, var rasties nepieciešamība, piesēt vienreiz vai pat vairākas reizes gadā.